Zestaw mebli w kolorze dębu

Poszukiwanie doskonałych rozwiązań do salonu, sypialni czy też pokoju gościnnego może nieraz sprawiać problemy. Przecież nie umieszczamy mebli w pomieszczeniach pustych, ale dopasowujemy do konkretnej aranżacji – podłóg, stolarki, innych mebli – na przykład kuchennych, jeśli mamy otwartą przestrzeń. Bardzo popularnym rozwiązaniem nawet w nowoczesnym designie jest sięganie po szlachetny kolor drewna, który po prostu do wszystkiego będzie pasował. Jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków zarówno na podłogi, jak i w meblach jest dąb. Dzięki niemu można stworzyć bardzo ciekawe połączenia, ponieważ doskonale współgra i bielą, i czernią i grafitem – czyli najmodniejszymi kolorami wykorzystywanymi przez nowoczesne meble.

Nowoczesne meble łączące biel i dąb

Ciekawe rozwiązania zarówno pod względem formy, jak i kolorów przyciągają uwagę. Dzięki uzupełnieniu minimalistycznej bieli o elementy w kolorze dębu udaje się uzyskać bardzo szlachetny Zestaw EVAN. Idealnie sprawdzi się więc i w nowoczesnych, i tych bardziej tradycyjnych wnętrzach. Wykorzystanie elementów w kolorze dębu takich jak półki – szczególnie przykuwa uwagę ta otwarta pod telewizorem, fronty szafek oraz wybrane fronty sprawia, że otrzymujemy bardzo harmonijne acz nienudne zestawienie, które pozwala świetnie zaaranżować przestrzeń. Poza tym z drewnianą podłogą świetnie współgra górny wieniec szafek i komód.Nowoczsna mebloscianka w salonie

Klasyczny dąb w nowoczesnych meblach

Piękny i uniwersalny dąb może być niesamowitą okazją do poszukiwania bardzo ciekawych nieszablonowych form. Bo kto powiedział, że meble muszą być proste i kanciaste. Owalna budowa mebli Systemu SKANSO nawiązuje nieco do modnych obecnie zaokrąglonych form. Z drugiej strony idealnie pozwala wykorzystać inspiracje nowoczesnym skandynawskim designem. Płyty w kolorze dębu stają się w tym zestawień dominantą kompozycyjną, która otacza meble jak korpus, ale nadaje im swoistej lekkości. Na uwagę szczególnie zasługuje stylowy stolik, który jest świetnym elementem aranżacyjnym nie tylko jako miejsce spotkań i picia kawy, ale również jako pomysłowa przestrzeń do przechowywania. Tu kolor szlachetnego dębu gra pierwsze skrzypce.

Mebloscianka w stylu skandynawskim