Z witryną czy bez? Modne i eleganckie szafki

Mają tak wielu zwolenników, jak i przeciwników. Niektórym kojarzą się ze słusznie minionym systemem, kiedy w witrynach stały wszystkie skarby – porcelanowe filiżanki, szklane ozdoby i kryształowa cukierniczka. Warto jednak pamiętać, że i moda się zmieniła, meble też przeszły wielką ewolucję, a współczesne stylizacje w ciekawy sposób wykorzystują zarówno szkło, jak i oświetlenie LED.

Witryna jako ozdoba

Minimalistyczne i industrialne stylizacje oprócz stosowania prostych form rezygnują również z dużej ilości dodatków i ozdób. Dobrze jest, gdy są one ze sobą spójne i pięknie kontrastują z kolorystyką mebli. Takie wartościowe dla nas przedmioty warto wyeksponować w oszklonych witrynach. Te, które znajdziesz na furnival.pl, są wykonane z wysokiej jakości szkła hartowanego. Komoda SPICE to przykład ergonomicznego wykorzystania przestrzeni komody na część ekspozycyjną i tę, w której możemy schować inne rzeczy. Sam mebel wygląda elegancko z frontami na wysoki połysk, wnękami zamiast tradycyjnych uchwytów i białym oświetleniem LED.

Komoda z witryną

Może jednak schować

Miłośnicy porządku i harmonii lubią pochować ważniejsze lub mniej ważne przedmioty w szafkach, szufladach. Także potrzeba miejsca powoduje, że szkoda nam przestrzeni przeznaczonej na ekspozycję ładnych przedmiotów. W pojemnych szufladach lub na przestronnych półkach zmieszczą się dokumenty, kuchenne niezbędniki, pamiątki i inne potrzebne rzeczy. Ciekawy design komody BLADE to połączenie tradycyjnego korpusu w kolorze buku frontami lava na wysoki połysk. Sama konstrukcja przypomina moduły z kwadratów przedzielone listwą LED. Nadaje ona komodzie nowoczesnego charakteru.

komoda do salonu

Warto zauważyć, że elementy witryn i ciekawe oświetlenie – w różnych kolorach – nadają komodom lekkości, a wnętrzom nowoczesnego charakteru. Modne szafki mają być przede wszystkim odpowiedzią na gust i potrzeby gospodarzy, a w drugiej podążać za zmieniającymi się trendami. Jeśli nie lubisz eksponować ważnych drobiazgów, warto przemyśleć zakup komody bez elementów witryny.