Wykorzystanie przestrzeni a meble systemowe

Popularność mebli modułowych jest zauważalna nie tylko przez projektantów, blogerów i sklepy. Znacznie wyprzedza już propozycje na wymiar czy gotowe zestawy. Przede wszystkim jest to tańsza opcja. Po drugie, umożliwia tworzenie nieszablonowych połączeń, a tym samym można się spodziewać, że nikt inny nie będzie miał tak samo umeblowanego salonu. Poza tym to właśnie szafki, komody, półki w różnych konfiguracjach są kluczem, by urządzić nawet niewielką i nieustawną przestrzeń.

Praktyczna estetyka

Niewątpliwie meble systemowe są stylowe i funkcjonalne i doskonale wpisują się w nowoczesne trendy. Sam fakt, że samodzielnie tworzy się konfigurację, daje również gospodarzom okazję do tego, by urządzić przestrzeń po swojemu w zależności od potrzeb, gustu oraz oczywiście możliwości, jakie ona daje. A te bywają spore, bo każda wnęka staje się okazją do tego, by ją twórczo zagospodarować. Dobre rozlokowanie mebli w pokoju dziennym może również zmienić jego kształt i wielkość, wydzielić określone strefy na przykład do wypoczynku, rozrywki czy też jedzenia. Poza tym każda szafa czy komoda jest osobną propozycją. To oznacza, że można przestawiać meble bez obaw, że niszczy się zestaw. Świetną propozycją jest System meblowy FASTEBO z charakterystycznymi dla stylu skandynawskiego ukośnymi nóżkami i połączeniem matowej bieli oraz koloru szlachetnego drewna. Efekt jest lekki, nieszablonowy, a designerskie rozwiązania świetnie sprawdzą się w każdej przestrzeni.

Nowoczesna meblościanka

Różne warianty w tym samym stylu

W kolekcjach mebli systemowych znaleźć można szafki i komody w różnych rozmiarach. To pozwala je w taki sposób dobierać do konkretnych miejsc, by tam pasowały. Łatwiej jest wykorzystać całe pomieszczenie dokładnie tak, jak chcemy. Oczywiście wymaga to od nas kreatywności i dobrego planowania, ale te cechy właśnie są podstawą, by wykorzystać przestrzeń, którą dysponujemy. W efekcie kupujemy tylko to, czego faktycznie potrzebujemy i co będzie nam pasować. Zestaw możemy dalej rozbudowywać, o ile tylko znajdziemy miejsce i będziemy mieć taką potrzebę. Prawdziwym hitem dla kreatywnych osób staje się Komoda MODUL, którą samodzielnie się składa z takich segmentów, które idealnie będą pasować do konkretnych potrzeb. Sama bryła mebla jest przy tym niezwykła.

nowoczesna komoda do salonuJakie meble systemowe się sprawdzają?

W efekcie tak naprawdę każde. Najpopularniejsze stają się komody, które są świetnym miejscem do przechowywania i ekspozycji. Tym samym sprawdzają się w różnych pomieszczeniach i funkcjach. Dlatego właśnie w wielu pomieszczeniach zabudowuje się komodami takimi jak modne propozycje z Systemu CLIFF tylko dolną część ściany, dodatkowo rezygnując z tworzenia jednego ciągu mebli. W efekcie przestrzeń się bardziej otwiera, a strefa multimediów, jadalni czy wypoczynku jest w atrakcyjny sposób zarysowana. Meble systemowe są również atrakcyjne cenowo i bez problemu można je kupować pojedynczo akurat wtedy, gdy mamy środki. To lepszy pomysł niż zakup całej meblościanki lub też zamówienie zestawu na wymiar.

Nowoczena komoda do salonu

Zalety mebli systemowych

Najważniejszą zaletą jest niska cena oraz możliwość zmiany aranżacji, gdy obecna nam się znudzi lub też zmieniają się nasze potrzeby. Dlatego właśnie coraz częściej meble modułowe są chętniej wybierane niż meblościanki. W ten sposób można w pełni wykorzystać każdą przestrzeń.