Jak wykorzystać przestrzeń w salonie?

Mniejsze lub większe salony czasem stanowią duże pole do popisu. By umiejętnie je zagospodarować, warto sięgać po nieszablonowe rozwiązania, ciekawe połączenia, a przede wszystkim zadbać oto, by meblami i dodatkami „nie zagracić” przestrzeni. Bo za dużo rzeczy to automatycznie zbyt mało miejsca.

Najlepsze meble do salonu

Wybierając elementy aranżacji wnętrza, powinniśmy szczególnie zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Umeblowanie salonu nie powinno być bowiem odzwierciedleniem najmodniejszych trendów, ale funkcjonalną analizą potrzeb. Na pewno w mieszkaniu niezbędna jest przestrzeń do przechowywania. Im mniejsze mieszkanie i większa liczba osób, tym sprytniejsze rozwiązania można stosować. Dobrym pomysłem jest postawienie nowoczesnej meblościanki, która zawiera w sobie stolik pod telewizor, wiszące szafki, komody z szufladami. Przy małej przestrzeni warto zagospodarować górę ściany na półki, witryny czy przestrzeń przechowywania. Meblościanka Altoon to idealne rozwiązanie, które wykorzystuje w ciekawy sposób przestrzeń. Wysokie szafki wiszące pomieszczą wiele potrzebnych rzeczy, a niska szafka z szufladami jest idealną przestrzenią na wyeksponowanie sprzętu multimedialnego i ważnych drobiazgów.

Nowoczesna meblościanka do salonu

Jak ustawić meble w salonie?

Warto pamiętać, że salon ma różne funkcje. Spędzamy tu czas ze znajomymi i rodziną, wypoczywamy na kanapie z książką lub przed telewizorem, czasem jest to również jadalnia i sypialnia. Żeby pomieścić na jednej przestrzeni te wszystkie funkcje, trzeba wykorzystać kreatywność. Warto rozstawić meble przy różnych płaszczyznach, by nie tworzyć wrażenia zapchania jednej ściany. Nieregularne ustawienie elementów daje nieszablonowy efekt, a idealnie do takich eksperymentów nadają się komody, które są praktyczne pojemne i wyglądają świetnie. Komoda Alvo to idealny mebel do zadań specjalnych, ciekawie zaaranżowane szuflady i pojemne półki pozwolą w pełni zagospodarować przestrzeń, a asymetryczność frontów dodaje nowoczesnego charakteru.

stylowa komoda do salonu