Styl minimalistyczny we wnętrzu

Oszczędność w ilość dekoracji, kolorystyce mebli, ścian i dodatków to trend obowiązujący od kilku lat. Minimalizm przekłada się również na sposób życia i sposób ubierania się. Z założenia dąży się do gromadzenia jak najmniejszej ilości rzeczy wokół siebie, wyborze przedmiotów prostych o stonowanej kolorystyce. We wnętrzach, w których króluje minimalizm nie ma przepychu, zbędnych gadżetów i eklektyzmu. Dlatego właśnie poza kolorystyką ścian to właśnie meble stanowią dominantę tego modnego stylu.

We wnętrzach mniej znaczy więcej

Minimaliści szanują przestrzeń, nie zagracają jej meblami i innymi dodatkami, wybierają formy lekkie, proste utrzymane w jasnej kolorystyce. Całości charakteru dodaje światło, które powinno wpadać do pokoju przez duże okna lub wiele źródeł oświetlenia. Nawet mniejsza przestrzeń w takiej aranżacji będzie wyglądać przestronnie. Warto do stylizacji wybrać białe meble z frontami na wysoki połysk, oświetlonymi witrynami i ciekawymi uchwytami. Doskonałym pomysłem są więc komody, praktyczne szafki pod telewizor i stoliki kawowe. Wszystko utrzymane w stylu prostym, eleganckim i praktycznym. Komoda SPICE to idealny mebel pod telewizor i sprzęt audio. W półkach i szufladzie bez problemu zmieszczą się niezbędne rzeczy, a całość wygląda lekko i praktycznie.

minimalistyczna szafka RTV

Ascetyczna biel komody

Wykorzystanie form geometrycznych, prostych form i światła pozwala na stworzenie wyjątkowego klimatu. Operując kontrastami, można jednym meblem wykreować styl całego pokoju. Komoda LAUREN to świetny pomysł do unikalnego wnętrza. Podświetlone na niebiesko dwie szklane witryny mają kontrastującą z białymi frontami ramkę. Daje to wrażenie ciekawej przestrzeni. Sam mebel jest bardzo pojemny, szuflada i półki pozwalają na przechowywanie wielu rzeczy. W dużej mierze oszklone fronty dają możliwość wyeksponowania ważnych rzeczy, umieszczenia dekoracji.

Minimalistyczna komoda LAUREN