Segmenty pokojowe

Samo hasło segment pokojowy z pewnością przywołuje skojarzenia z meblościankami, które za czasów PRL-u królowały w salonach i w pokojach młodzieżowych. Poza tym że ich design był raczej toporny, przewidywalny i daleko mu było do obecnej estetyki, to jednak w jakiś sposób wpisywał się w potrzeby domowników i nawet na małej przestrzeni mieszkań w bloku z wielkiej płyty zapewniał dość dużo miejsca na przechowywanie. Nie zawsze było ono funkcjonalnie wykorzystane, ale z pewnością był potencjał. Zresztą socrealizm miał tendencje do tego, by wypuszczać na rynek hybrydy meblowe, innowacje, które pozwalały zagospodarować miejsce do spania, nauki i przechowywania na kilku metrach kwadratowych. Obecnie coraz częściej wracamy do pomysłów tamtej epoki, choć oczywiście nie robimy kopii meblościanek typu „Gierek”. W efekcie jest nowocześnie i funkcjonalnie, a segment zastąpiły meble systemowe.

Zalety mebli systemowych

Przede wszystkim meble systemowe doskonale wpisują się w potrzeby współczesnych ludzi i są niezastąpione w salonie, przestrzeni nastolatka czy gabinecie. Choć idea pozostała, to wykończenie, motywy i bryły dość mocno ewoluowały. Obecnie szafki przede wszystkim są funkcjonalne, wypełniają wnętrze, ale go nie przytłaczają. Ta praktyczna strona sprawia również, że możemy samodzielnie komponować ulubione zestawy. Tym samym mamy wpływ na to, jaki segment pojawi się w pokoju. Dzięki temu świetnie dopasujemy meble do potrzeb, a nie odwrotnie. Komody i szafki są niezwykle pojemne. Szereg szuflad sprawia, że możemy bez problemu przechować wszystko to, co chcemy mieć pod ręką, a czego oczywiście nie eksponujemy.

Meble na miarę potrzeb

Segmenty pokojowe to funkcjonalne konstrukcje, które dają bardzo dużą przestrzeń na przechowywanie. W witrynach podświetlanych LED-ami można natomiast wyeksponować wiele ważnych dla nas drobiazgów czy dekoracji. Co istotne, takie elementy mebla optycznie powiększają przestrzeń, dodają mu nowoczesnego charakteru i sprawiają, że całość jest lekka. A to rewelacyjnie prezentuje się na przykład wówczas, gdy segment staje się centrum multimedialnym. Tym samym telewizor i cały szereg nowoczesnego sprzętu łącznie z akcesoriami bywają elementami obowiązkowymi aranżacji. Do tych zadań oczywiście nowoczesne meble są projektowane.

Harmonia i symetria

Niezależnie od tego, czy postawisz na białą minimalistyczną biel, czy zainwestujesz w designerską czerń o wysokim połysku lub skandynawski grafit, segmenty pokojowe zawsze będą kojarzyły się z proporcjonalnym zaplanowaniem przestrzeni i pewną harmonią. Wiele osób decyduje się na zabudowanie całych ścian meblami wzorem PRL-owskich aranżacji. Inni decydują się na wybranie kilku elementów z kolekcji mebli systemowych, które doskonale wpisują się w ich potrzeby. Dzięki temu każdy zestaw jest unikatowy i pozwala zaplanować układ w pokoju tak, jak chcemy. Meble systemowe dają również możliwość, by w każdej chwili dokupić kolejne elementy, jeśli stwierdzimy, że mamy taką ochotę.

nowoczesna meblościanka do salonu