Salon z czarnymi meblami

Pomimo tego że w modzie są trendy skandynawskie i minimalistyczne, które stawiają na biel jako podstawowy kolor we wnętrzach i można zaobserwować, że coraz częściej w salonach pojawiają się czarne meble. Przykuwają uwagę, dominują oraz skutecznie wypierają z rynku modele w brązowej kolorystyce. Ta moda na ciemne szafki i komody szczególnie z frontami o wysokim połysku wraca do nas po kilkudziesięciu latach. Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie nowoczesne, eleganckie oraz nieszablonowe. Czarne meble w pokoju dziennym wymagają jednak bardzo przemyślanej aranżacji, by nie zmniejszyły optycznie wnętrza oraz by go nie przytłoczyły. W tym celu warto przemyśleć kolorystykę innych elementów salonu oraz ilość i wykończenie dodatków.

Czarnych mebli nie należy się bać i coraz częściej można zaobserwować, że pojawiają się one w różnych przestrzeniach mieszkania – w kuchni, łazience czy też w sypialni. Takie propozycje są również ulubione przez młodzież, ponieważ wpisują się w różnego rodzaju stylizacje. Jest kilka powodów, dla których warto postawić na czarne meble. Przy tym konsekwentnie można stworzyć taką aranżację, w której będzie się dobrze mieszkać. Efekt trójwymiaru znajdziemy na przykład w Systemie MODICA. Pozwala on wykreować niezwykle oryginalny charakter wnętrza. Tym samym sprawia, że będzie ono wyjątkowo nowoczesne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Eleganckie czarne meble

W nowoczesnych wnętrzach doskonale się sprawdzają czarne meble. Stają się również synonimem elegancji, szczególnie gdy postawimy na wykończenie o wysokim połysku, dodatki szklane i atrakcyjne gadżety. W tej materii to właśnie kolor oraz detale będą dodawać luksusu oraz sprawią, że komplet wypoczynkowy, dywan czy tkaniny również będą wpisywać się w wyjątkową aranżację. Warto przy tym podkreślić, że jest to subtelna elegancja. Meble zachowują niezwykle prostą formę i to stanowi również o ich wyjątkowym charakterze. Zjawiskowo będzie wyglądać połączenie białych korpusów i czarnych frontów o wysokim połysku w meblościance RENO. To również punkt wyjścia do tego, by różnymi dodatkami nadać charakteru aranżacji. 

 

Modne czarne meble

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie podążanie za trendami dla wielu osób jest niezwykle istotne. Aranżacje z czarnymi meblami to jedne z najmodniejszych i najlepszych wyborów kilku ostatnich lat. Przede wszystkim przykuwają uwagę połyskiem, gładkimi frontami. Są też takie, które wykorzystują efekt 3D dzięki ciekawej fakturze. Poza tym znajdziemy w propozycjach wykorzystanie geometrii, minimalizm oraz ciekawe połączenia ze szkłem. Takie wykończenie sprawia również, że czarne szafki czy komody stają się doskonałą podstawą do wyeksponowania tak ważnego sprzętu multimedialnego. Szklane czarne fronty, które są „poprzecinane” listwami LED doskonale prezentują się w szafkach z Systemu MODERN. To propozycja, która idealnie wpisuje się jako element centrum multimedialnego. Z drugiej strony jest niezwykle pojemna, wiec pomieści wszystko, co chcemy schować.

 

Czarne meble dla ludzi z charakterem

Po czarne aranżację salonu czy też pokoju młodzieżowego sięgają zazwyczaj ludzie pewni siebie oraz osoby, które doskonale wiedzą, czego od życia oczekują. Takie zestawienie ciemnych mebli z jasnymi ścianami buduje bardzo interesujący kontrast. W pewien sposób determinuje on inne dodatki. A tych powinno być stosunkowo niewiele. Inwestycja w czarne meblościanki z pewnością podkreśli oryginalny charakter mieszkania oraz chęć wychodzenia poza stereotypy szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na przykuwającą oko formę. Meblościanka BLADE to doskonały wybór dla tych wszystkich, którzy szukają zachwycających połączeń. Dzięki frontom, które wykorzystują trójwymiarowy wzór przypominający fale, otrzymujemy bardzo ciekawe wrażenie optyczne. Taki system świetnie będzie prezentować się w ascetycznej aranżacji.

 

Aranżacje pełne koloru

Modne czarne meble mogą być niezwykle ciekawym punktem wyjścia do dowolnych aranżacji. W prosty sposób możemy wyjść poza przewidywalne i nudne zestawienia oraz wykreować przytulny, klimatyczny i elegancki salon. Warto wykorzystać to, że czerń łączy się z każdym kolorem. Budowanie konsekwentnych zestawień pozwoli uzyskać ciekawy efekt. Co istotne, dzięki kolorowym dodatkom będziemy mogli w prostu sposób zmienić aranżację bez konieczności inwestycji w remontu czy też nowe meble. Najpopularniejszym zestawieniem jest kontrast czerni i bieli. Jeśli chcemy stworzyć wystrój ekstrawagancki i energetyczny, warto sięgnąć po intensywne czerwienie, amant czy też limonkę. Jeszcze innego charakteru nabierze salon, w którym tłem dla czarnym mebli będzie surowy beton. Dodatki zaś będą utrzymane w industrialnej stylistyce. System Lippi w swojej prostocie pozwala na ciekawe operowanie kolorami i fakturami na ścianach, komplecie wypoczynkowym czy też na dodatkach.

Czarne meble to inwestycja na lata

Nowoczesne czarne meble to dość uniwersalne propozycje, które nie ulegają okresowym modom i stanowią świetną bazę do różnych aranżacji. Dzięki zamianie kolorów czy wzorów lub dodatków w prosty sposób możemy nadać im zupełnie nowego charakteru. Co istotne, zawsze będą stanowiły niezwykle elegancką bazę. Szczególnie wtedy, gdy wykorzystują światło lub też funkcjonalne elementy, a wtedy łączą świetny design z praktycznym wymiarem mebli.