Proste w montażu meble pokojowe

Coraz częściej zamawiamy meble przez internet. To proste rozwiązanie i zdecydowanie tańsze. Poza tym mamy dostęp do całej palety możliwości. Nawet prześledzenie ofert różnych sklepów też zajmuje mniej czasu niż spacer po stacjonarnych punktach. Najczęściej komody, szafki czy też całe meblościanki kupowane w sieci a także w popularnych marketach meblarskich przyjeżdżają do nas w postaci rozłożonej w zabezpieczonych opakowaniach. Wymagają one samodzielnego montażu. Warto podkreślić, że nie jest to skomplikowane. Dzięki intuicyjnym oraz dokładnym instrukcjom bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem nawet laik.

Jak złożyć meble pokojowe?

Przede wszystkim kupując meble pokojowe w sieci, mamy dostęp do ofert z całej Polski. To nie tylko propozycje z lokalnego sklepu, o ile taki w ogóle jest. Poza tym to gwarancja, że zostaną dostarczone pod wskazany adres w stanie nienaruszonym. Łatwiej kurierowi przewieźć kartony z elementami szafek czy komód niż złożony mebel. Jest to również tańszy wariant. Z drugiej strony wielu klientów już przyzwyczaiło się do samodzielnego składania mebli bez konieczności zatrudniania fachowców. Same elementy są doskonale przygotowane do tego, by bez problemu je skręcić. W ten sposób w salonie, sypialni czy pokojach nastolatków możemy postawić samodzielnie złożone meble. A to też jest powód do dumy.

Meble do samodzielnego montażu

Meble do samodzielnego montażu sprzedawane są w pudełkach. Najczęściej każde z nich  zawiera osobny mebel, ale zdarzają się też modele komód czy szafek zapakowanych w kilka opakowań. Co istotne, płyty są doskonale zabezpieczone przed uszkodzeniami, które mogą zdarzyć się na różnych etapach transportu. Poza tym w pudełkach znajdziemy również wszystkie niezbędne przyborniki oraz akcesoria takie jak na przykład śrubki, kołki, zawiasy i klamki, kleje czy klucze, uchwyty i listwy LED – jeśli takie w meblu są. Oczywiście niezwykle ważnym elementem będzie również instrukcja obsługi, która krok po kroku będzie pokazywać, co należy ze sobą połączyć i oczywiście w taki sposób, by całość była praktyczna, estetyczna i stabilna. W wielu wypadkach będziemy potrzebować także innych narzędzi, ale będą to te, które są na wyposażeniu większości gospodarstw domowych.

Najczęściej instrukcje montażu mebli mają postać obrazków z oznaczeniami konkretnych elementów i akcesoriów. Korzystanie z dokładnego opisu i kolejnych kroków jest gwarancją tego, że efekt będzie zadowalający. Wielu osobom takie obrazowe i przestrzenne ukazanie mebla na ilustracji ułatwia cały proces skręcania. W przypadku dużych mebli warto poprosić kogoś o pomoc. Meble systemowe do samodzielnego montażu wymagają trochę pracy. Również dają możliwości, by samodzielnie dostosować je do swoich potrzeb. Możemy na przykład ograniczyć ilość półek wewnątrz szafek czy też zamontować inne uchwyty niż te, które proponuje producent.