Praktyczne meble do salonu

Praktyczny to słowo klucz. Lubimy, gdy rzeczy, którymi się otaczamy są nie tylko ładne, ale również funkcjonalne. W przypadku mebli ta kategoria będzie związana zarówno z wykończeniem frontów, jak i ilością miejsca, w którym możemy przechować to wszystko, czego potrzebujemy lub też wyeksponować. Dlatego właśnie z praktycznego punktu widzenia nowoczesne meblościanki o prostych bryłach są doskonałym pomysłem, by nawet na niewielkiej przestrzeni zadbać o wszystkie potrzeby. Poza tym ich modułowość sprawia, że dowolnie można je ze sobą zestawiać, wykorzystując kształt i charakter wnętrza.Idealny pokój

To ten, który doskonale odpowiada na nasze potrzeby. Choć niezwykle ważna jest estetyka, bo lubimy przebywać w ładnych wnętrzach ,to warto również zadbać o funkcjonalność. Jednym z najchętniej wybieranych mebli są komody. Poza przestronnymi półkami i szufladami w wielu modelach znajdziemy również przestrzeń do eksponowania ważnych przedmiotów. Witryny wykorzystują oświetlenie LED. Te dodatkowo nadaje wnętrzu charakteru, a także je powiększa optycznie.

Biała meblościanka

Meblościanka LAUREN to minimalistyczna propozycja, która doskonale powiększa przestrzeń, a tym samym idealnie podkreśla nowoczesny charakter wnętrz. Uwagę przykuwa niebieskie podświetlenie oraz czarne ramki wokół witryn. Białe fronty o wysokim połysku są podzielone uchwytami i poziomymi wzorami. Ten zestaw warto również uzupełnić o komodę. Z zasady można w niej schować wszystko to, czego potrzebujemy w salonie, sypialni czy też w pokoju nastolatka. Dzięki ergonomicznym rozwiązaniom tę przestrzeń da się całkowicie wykorzystać. Poza tym komoda może być również rodzajem kredensu i uzupełniać aranżację jadalni lub też części salonu wydzielonej dla stołu z krzesłami. Będzie także rewelacyjną szafką pod telewizor i sprzęt multimedialny, o ile nie mamy ochoty lub miejsca na tworzenie odrębnej strefy.

Przestrzeń multifunkcjonalna

Coraz częściej w mieszkaniach decydujemy się na tworzenie miejsc, które pełnią różne funkcje. W pewien sposób wpisuje się to w tempo i styl życia współczesnych ludzi. Dlatego właśnie salon połączony z kuchnią i jadalnią, a nawet przedpokój w wielu wariantach też staje się elementem wspólnej przestrzeni. To niezwykle wymagające aranżacyjnie zadanie, ponieważ trzeba zadbać o pewnego rodzaju jednolitość stylistyczną. Z drugiej strony daje okazję, by nadać meblom zupełnie inne funkcje, by sprawić, że w całości czy też w jako pojedyncze elementy będą się one prezentować bardzo atrakcyjnie. Salon to miejsce, które musi sprostać wielu zadaniom. Tu odpoczywamy, oglądamy telewizję i gramy, często pracujemy, spotykamy się z rodziną oraz z przyjaciółmi i zdarza się, że śpimy. Ilość miejsca i potrzeby wszystkich domowników będą najważniejsze.

Strefa mediów

Jeśli niezbędna jest nam strefa multimediów warto pomyśleć o dedykowanej komodzie RTV. Poza długim blatem znaleźć można otwarte podświetlane półki a także te zamknięte. Bardzo funkcjonalnym pomysłem jest wybór modelu z drzwiczkami otwieranymi ku dołowi. Pozwala to zaoszczędzić miejsce i korzystać ze sprzętu, który na co dzień nie jest eksponowany. Poza tym w funkcjonalnych szufladach bez problemu pomieścimy wszystkie akcesoria, których przy multimediach nie brakuje takie jak piloty, pady, kable czy płyty. Meblościanka BLADE to dedykowane tej przestrzeni rozwiązane. Bardzo długa szafka RTV pozwoli pomieścić cały niezbędny sprzęt. Półki rewelacyjnie doświetlają przestrzeń. Nad szafką można powiesić modele wiszące z witrynami, ale równie dobrze mogą one pojawić się w innym miejscu w salonie. Tym samym otrzymamy centrum multimedialne z telewizorem w roli głównej.

Miejsce na posiłek

Jadalnia staje się jednym z elementów salonu. A przy stole już nie tylko się spożywa posiłki. Tu również pracuje się, spędza czas na grach towarzyskich, a także przyjmuje gości i często urządza nawet liczne przyjęcia. Poza tym stworzenie zestawu z nowoczesnymi krzesłami idealnie podkreśli stylistykę wnętrza. Klasyczne i skandynawskie modele charakteryzują się pewną prostotą i warto zwrócić uwagę, że z praktycznego punktu widzenia opłaca się zainwestować w stół rozsuwany. Dzięki temu na co dzień nie zajmie on dużo miejsca, a w razie potrzeby bez problemu pomieścimy przy jednym blacie nawet kilkanaście osób. Stół KORNEL poza tym że jest niezwykle atrakcyjny wizualnie i przykuwa spojrzenia centralnie umiejscowiona dużą nogą. To będzie idealną przestrzenią na większe spotkania. Taki model sprawdzi się także w miejscach narad służbowych. Do tego modelu rewelacyjnie będą pasować krzesła kubełkowe lub modele eleganckie pokryte skórą ekologiczną.Nowoczesny biały stół na jednej nodze