Polskie meblościanki

Salon to najważniejsze pomieszczenie w domu. Coraz częściej jest to przestrzeń połączona z kuchnią i jadalnią. O ile jest to bardzo wygodne rozwiązanie, o tyle należy bardzo starannie stworzyć aranżację takiego wnętrza, by była ona konsekwentna. W nowoczesnych pomieszczeniach doskonale sprawdzają się polskie meblościanki, które łączą technologiczne nowinki ze świetnym designem. Dzięki temu bez problemu będziemy mogli wykreować w salonie oryginalne miejsce do wypoczynku, przechowywania i ekspozycji. Dodatkowo modułowość poszczególnych elementów pozwoli samemu „ułożyć” zestaw mebli do pokoju dziennego dokładnie tak, jak chcemy. Skandynawskie inspiracje oraz bardzo prostą formę możemy zauważyć na przykład w meblościance Legg. Połączenie drewna i matowych grafitowych frontów oraz korpusów, uchylne nóżki i proste uchwyty sprawiają, że w każdym salonie ta propozycja będzie robić wrażenie.

Meblościanka w salonie – wygodne rozwiązanie z historią

Polskie meblarstwo ma bardzo długą tradycję. Na przestrzeni lat zmieniały się style i materiały, ale nasi projektanci doskonale radzili sobie z nowymi trendami i co najważniejsze bardzo szybko dostosowywali je do potrzeb użytkowników. Popularny w latach 70. i 80. ubiegłego stulecia segment dębowy był w pewien sposób odpowiedzią na potrzebę przechowywania dużej ilości rzeczy na niewielkiej przestrzeni. I tak szybko stał się symbolem PRL-u i ciasnych mieszkań. Obecnie meblościanki wyglądają zdecydowanie inaczej. Nie zabudowują już całej ściany szeregiem szafek, ale w ciekawy sposób dodają wnętrzu charakteru. Poza tym polskie meblościanki to gwarancja oryginalności i pomysłowego wpisywania się w tryb życia mieszkańców.

 Meble w salonie – style i kolory

Z założenia meblościanki w salonie miały być multifunkcjonalne. Zapewniać przestrzeń do przechowywania, miejsce na telewizor i sprzęt, a czasem nawet przestrzeń pracy. Dlatego właśnie meble segmentowe pojawiają się w salonie, pokoju młodzieżowym czy też gabinecie. Nowoczesne meble zrywają z PRL-owską tandetą i szablonowością. Dzięki ciekawym rozwiązaniom – wykorzystaniu najmodniejszych kolorów – bieli, grafitu, czerni czy też drewna, połysku lub matu, designerskiego podświetlenia LED i przede wszystkim niezwykle praktycznym formom można uzyskać bardzo atrakcyjne aranżacje dostosowane do wielkości pomieszczeń, jak i potrzeb mieszkańców. Meble w salonie charakteryzują się pewnego rodzaju modułowością. Dzięki temu ich układ można swobodnie zmieniać. To sprawia, że jedna meblościanka pokojowa może mieć naprawdę bardzo dużo obliczy. Coraz częściej, idąc za modą na skandynawskie formy, producenci łączą minimalistyczną biel o wysokim połysku z kolorem szlachetnego drewna. Dodatkowo, Meblościanka Skanso zaskakuje bardzo oryginalną formą. Zaokrąglone narożniki przywołują designerskie pomysły projektantów z lat 60. Ta specyficzna forma jest bardzo pojemna i pozwala zaaranżować nieszablonową przestrzeń salonu lub gabinetu. Na uwagę zasługuje również fantastyczny stolik kawowy, który sprawdza się jako łącznik między meblościanką, kompletem wypoczynkowym a resztą aranżacji.

Nowoczesna meblościanka

Nowoczesna meblościanka – jak dopasować?

Nie ulega wątpliwości, że zmieniły się trendy i oczekiwania, a tym samym wygląd polskich mieszkań. Toporne meble zostały zastąpione minimalistycznymi formami, a przestrzeń do przechowywania nieco ustąpiła rozbudowanej strefie multimediów i zauważalne jest, że od ilości szaf czy komód ważniejsza jest ich funkcjonalność. Dlatego właśnie w nowoczesnych meblościankach znajdziemy szereg funkcjonalnych rozwiązań jak szuflady, witryny czy też praktyczne stoliki do kawy. Miłośnicy odważnych rozwiązań chętnie sięgają po czarne meble modułowe, które stanowią mocny akcent w salonie lub gabinecie. To również propozycje wybierane dość często przez mężczyzn i konieczny element pokoju młodzieżowego. Dodatkowo Meblościanka Madison przykuwa uwagę dość charakterystyczną trójwymiarową frezą na frontach, która nadaje całości bardzo oryginalnego charakteru i wprowadza wyjątkowe złudzenia optyczne. Długa komoda RTV pozwala również na wyeksponowanie różnego rodzaju dekoderów, konsol czy też odtwarzaczy multimedialnych. Nowoczesny charakter czarnych mebli w salonie podkreśla niemal futurystyczne oświetlenie LED, które rozbija formę szafek.