Nowoczesny salon z jadalnią

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej dzielimy mieszkanie na część dzienną i prywatną. Takie rozwiązanie oczywiście jest także wykorzystywane w przestrzeniach z tradycją, szczególnie wtedy gdy chcemy im nadać modernistyczny i wygodny charakter. Część dzienną przede wszystkim stanowi przede wszystkim salon, który łączy się z jadalnią i kuchnią. Przy planowaniu więc takiego multifunkcjonalnego wnętrza trzeba więc zachować pewną konsekwencję oraz bardzo dokładnie przemyśleć, jakie nowoczesne meble będą nam niezbędne.

Salon z jadalnią dla wszystkich domowników

Przede wszystkim aranżacja salonu z jadalnią powinna odpowiadać na potrzeby wszystkich. To niezwykle istotne, ponieważ z jednej strony będzie nam zależeć na tym, by konsekwentnie urządzić przestrzeń, ale z drugiej, dobrze jest zaakcentować określone funkcje – kolorami, dodatkami oraz oczywiście konkretnymi meblami. I o ile jadalnię będzie wyznaczać stół z krzesłami, o tyle warto, by ten zestaw pasował do kuchni, meblościanki oraz detali. Tu nie chodzi o to, by wszystko było z tej samej serii, a raczej o stylistykę, która będzie miała wspólne mianowniki. Grafitowa meblościanka MOONLIGHT to nowoczesna propozycja, która rewelacyjnie będzie prezentować się w stylowym salonie. Dzięki połączeniu grafitu i kolorów szlachetnego drewna bez problemu dobierzemy idealny stół z krzesłami. W tym wypadku można sięgnąć po industrialne nieco surowe propozycje, jak i eleganckie krzesła wykończone skórą ekologiczną. Te nieco przypominać będą modele biurowe. W każdym wariancie można zaskoczyć. Proste formy, oświetlenie i nieszablonowe połączenia dają rewelacyjną okazję do kreowania rzeczywistości w najbliższym otoczeniu.

Nowoczesna meblościanka do salonu

Podziel salon

Aranżacja salonu z jadalnią daje każdej przestrzeni równorzędne znaczenie. Niewątpliwie miejsce, gdzie spożywamy posiłki, stanie się elementem łączącym, nieco przechodnim, przynależnym i kuchni, i pokojowi dziennemu. Dzięki takiemu układowi nie ma problemu, by przynieść jedzenie z kuchni i posprzątać, a także by dość sprawnie przenieść się na kanapę, by wypić kawę w innym klimacie. Taki układ ma jeszcze jedną ważną zaletę – niezależnie od tego, co robią domownicy, mają szansę po prostu być razem. Jadalnia w ten sposób zyskuje na randze. Nie jest osobnym pomieszczeniem, w którym się tylko je lub stołem ustawionym często w ciasnej kuchni. To miejsce rodzinnych i przyjacielskich spotkań, a także jeden z ważniejszych elementów wystroju salonu, który rewelacyjnie uzupełnia meblościankę MODUL w kolorze białym. Ten zestaw to niezwykle designerska propozycja, którą cechuje prostota i dobry styl. Cały urok tkwi w połączeniu bieli kolorów szlachetnego drewna, a także w samodzielnym tworzeniu mebli z gotowych elementów. Do takiego rozwiązania świetnie będą pasować białe stoły.

nowoczesne meble do salonu

Jak połączyć salon z jadalnią?

W wielu aranżacjach salon z jadalnią tworzą jedną spójną przestrzeń, choć zachowują przecież swój odrębny charakter. Bardzo często takim elementem rozgraniczającym – choćby umownie staje się lampa, która tradycyjnie nad stołem się pojawia. Wyróżniają także kolory ścian, belka stropowa lub też układ ścian czy też inna posadzka na podłodze. Jak widać, w wielu wariantach to oczekiwania gospodarzy oraz sama przestrzeń będzie determinować miejsce, w którym postawimy biały stół, a to się planuje już na etapie budowy lub remontu. Najczęściej oczywiście jadalnię wyodrębnia się pomiędzy kuchnią a kompletem wypoczynkowym. Stylistycznie można na przykład dopasować ją do meblościanki lub szafek kuchennych, choć z zasady będzie współgrać z dwiema przestrzeniami. Często na przykład stół staje się przedłużeniem wyspy kuchennej lub modnego barku. Wiele zależy od potrzeb oczywiście. Na wydzielenie jadalni oczywiście najchętniej decydują się ci, którzy lubią spędzać rodzinny czas przy wspólnych posiłkach. To też opcja dla tych, którzy chętnie zapraszają gości. To centrum spotkań i synonim domowego ogniska.