Nowoczesne rozwiązania do salonu 

Hasło „nowoczesny salon” na blogach wnętrzarskich pojawia się jak mantra. Nic w tym dziwnego, bo wszyscy chcemy mieszkać modnie, wygodnie, a sklepy kuszą niezwykle atrakcyjnymi propozycjami. Nie chodzi tylko o kolorystykę czy wykończenie, ale całą filozofię urządzania wnętrz. Z jednej strony ma być prosto i minimalistycznie, a z drugiej oryginalnie. Ta prosta linia pomiędzy tym, czy zaskoczyć kolorem, czy formą, a może lepiej jest w ogóle nie zaskakiwać, staje się niezwykle ważnym elementem stylu. Warto przy tym pamiętać, że pod hasłem nowoczesny znajdziemy cały szereg różnych aranżacji, a sam styl to wielki worek, w którym mieści się bardzo dużo. Nowoczesny to znaczy pasujący do naszych czasów.

Urządzaj tak, jak żyjesz

Niewątpliwie zmieniło się wszystko. Żyjemy inaczej, wypoczywamy inaczej, a także urządzamy się inaczej. Nasze przyzwyczajenia są widoczne w tym, jak przyjmujemy gości czy też spędzamy czas z rodziną, a moda na salony otwarte na kuchnię sprawiają, że ta przestrzeń stała się multifunkcjonalna. Co za tym idzie, wymaga się od niej zdecydowanie więcej. W urządzaniu pokoju dziennego, który niewątpliwie jest wizytówką całego mieszkania, wykorzystuje się również najmodniejsze światowe trendy.

Skandynawski look

Niewątpliwie wielki triumf od lat święci styl skandynawski i to prostota z nim związania, funkcjonalność oraz łączenia różnych barw ze szlachetnym drewnem sprawiają, że większość osób decyduje się na taką aranżację. Co istotne, świetnie odpowiada ona na potrzeby w zakresie ekspozycji czy też przechowywania. Poza tym styl skandynawski jest tak czytelny i popularny, że bez problemu dopasujemy stół z krzesłami czy też komplet wypoczynkowy, by stworzyć ultranowoczesne – aczkolwiek niezwykle praktyczne wnętrze. Tu można znaleźć przestrzeń do spotkań rodzinnych, relaksu przy książce i dobry filmie, a także zabawy.

Modne połączenie

Pomimo tego że propozycje skandynawskie takie jam Meblościanka FAME są dość uniwersalne i często pojawiają się w salonach, nie można odmówić im oryginalności. Tu uwagę przykuwać będą nie tylko zestawienia kolorystyczne, ale również propozycja samej formy, która otwiera, a nie zamyka. Dlatego właśnie to propozycje chętnie wybierana przez osoby w różnym wieku i o odmiennych potrzebach.

nowoczesna meblościanka do salonu

Planuj wnętrza

Możemy wziąć katalog, kupić podobne meble i urządzić salon według instrukcji. Teoretycznie będzie nowocześnie, ale czy na pewno o to chodzi? Współczesne aranżacje wnętrz bardzo dużo swobody pozostawiają inwencji samych gospodarzy. Proste meble systemowe stają się więc doskonałym narzędziem do tego, by samodzielnie tworzyć zestawy czy meblościanki zarówno pod kątem naszych potrzeb, jak i możliwości, jakie daje układ czy wielkość wnętrza. Ma być wygodnie, praktycznie, ale też estetycznie. Ciężko nie zauważyć trendu, który wykorzystuje przede wszystkim niskie meble, a tym samym zabudowuje tylko dolną część ściany.

Stylowe aranżacje

Co za tym idzie, mamy wrażenie większej zwartej przestrzeni. Nowoczesne aranżacje salonów rezygnują również z grupowania mebli w jednym miejscu. Tym samym tworzenia meblościanek, jakie pamiętamy jeszcze z poprzedniego systemu. Dzięki temu przestrzeń zyskuje bardzo dużą mobilność i multifunkcjonalność. Kto powiedział, że komoda nie może być kredensem w jadalni lub szafką pod telewizor? W takim wydaniu Meblościanka RAKE z pewnością pozwoli zachwycić oryginalnością i da domownikom bardzo dużo okazji do tworzenia niezwykłych kompozycji.

Otwórz przestrzeń

Zarówno kolory, jak i formy czy wykończenia mają sprawić wrażenie otwartej przestrzeni. Z zasady obecnie niezwykle modna jest biel, choć coraz mocniej widać popularność ciekawego grafitu na przykład w Meblościance LEGG. Stanowią one rewelacyjne tło dla zdecydowanych barw. Ożywają całą przestrzeń i nadają jej mocnego, wytrawnego i autorskiego charakteru. Ma być jasno i przestronnie i o dziwo nawet w niewielkich pokojach bez problemu można taki efekt uzyskać. Oszczędność w formie i połączeniach będzie na pewno przyciągać uwagę.

Biel czy grafit?

Z drugiej strony wykorzystuje ona niezwykle ważne dodatki, które optycznie powiększają przestrzeń. Przeszklone witryny często w niesymetrycznym układzie, podświetlane LED-ami szklane półki to te elementy, które sprawiają, że salon nabiera niezwykłego charakteru. Warto to oświetlenie również wykorzystać przy planowaniu stref odpoczynku, jedzenia czy zabawy. Ono również podkreśli ważne przedmioty na przykład eksponowane w witrynach. Przestrzeń nowoczesnego salonu nie jest wyjęta z katalogu. Jest odpowiedzią na to, jak w danym miejscu żyją ludzie i co jest dla nich ważne.