Nowoczesne elementy w meblach

Oczekujemy od mebli więcej niż tylko przestrzeni do przechowywania. I choć w wielu przypadkach kryterium użyteczności jest wtórne do tego, jak dana komoda czy witryna wygląda, coraz częściej szukamy nowoczesnych rozwiązań w meblach.

Niesamowicie oświetlone meble

Rozwój technologii spowodował duże zmiany w konstrukcji i wyposażeniu mebli. Fronty stają się lżejsze, ale też bardziej wytrzymałe, użyte szkło dzięki hartowaniu i szlifowaniu jest bezpieczne i doskonale uzupełnia aranżację. W dużej mierze dzięki rozwojowi technologii oświetlenia LED meble nabrały nowoczesnego charakteru. Cienkie listwy z lampkami służą już nie tylko podświetleniu witryn czy innych oszklonych elementów, ale również mogą stanowić element kreacyjny. W meblościance MODERN światło rozbija czarną bryłę, czyniąc z niej mebel wręcz futurystyczny. Dzięki możliwości zmieniania koloru oświetlenia dowolnie możemy aranżować przestrzeń, a każda barwa będzie nadawać innego klimatu.

nowoczesny zestaw do salonu

Asymetria bebli

Najmodniejsze fronty na wysoki połysk wyglądają świetnie w nowoczesnych wnętrzach. Obok minimalistycznej bieli można znaleźć meble czarne czy czerwone. Warto zwrócić uwagę na ciekawe połączenia kolorystyczne korpusu i frontów. Sam kształt też jest pewnego rodzaju grą z konwencją – oprócz tradycyjnych znajdziemy stylizację na konstrukcje modułowe lub ciekawe frezowanie. Nowoczesne meble wykorzystują również szkło, jako element aranżacyjny. Ciekawym pomysłem zastosowanym w meblościance SAALA jest umieszczenie witryny poza symetrią frontów. Rozbija to niejako konstrukcję mebla, nadaje mu lekkości i niepowtarzalnego uroku. Dodatkowe oświetlenie witryn sprawia, że jest to nieprzeciętny mebel.

nowoczesna meblościanka

Współczesne meble korzystają z rozwiązań techniki, oprócz materiałów, gadżetów znajdziemy wytrzymałe zawiasy czy też systemy szuflad. Dodatkowo te nowoczesne elementy pomagają kreatorom tworzyć ciekawe aranżacje.