Nowoczesne czy klasyczne meblościanki?

Aranżacja salonu nie jest przygotowywana na rok czy na dwa. Nie powinna więc ulegać chwilowym modom, a na dłużej towarzyszyć nam i zapewniać przestrzeń do ekspozycji czy też przechowywania. Sama warstwa estetyczna jest niezwykle ważna i najczęściej mówimy o nowoczesnych czy klasycznych trendach, choć jest to dość pojemna kategoria. Sięgamy przecież i po inspiracje stylem skandynawskim, industrialnym czy nawet vintage. W wielu meblościankach znajdziemy takie rozwiązania, które sprawiają, że będą one pasować i do nowoczesnych i do bardziej klasycznych salonów. Co za tym idzie, bez problemu możemy stworzyć przestrzeń, która będzie odpowiadać na wszystkie potrzeby.

Meblościanki z charakterem

Przede wszystkim meblościanki doskonale podkreślają charakter wnętrz i je urozmaicają. Poza tym to niezwykle funkcjonalne i praktyczne propozycje. Dlatego właśnie w modzie są proste i eleganckie meble, które wpiszą się w każdą przestrzeń i nawet przy zmianie aranżacji dalej będą się świetnie komponować. Dlatego właśnie bez problemu znaleźć można meblościanki niemalże uniwersalne. W niemalże futurystycznych stylizacjach rewelacyjnie będzie prezentować się Meblościanka MODERN. Czarne szklane fronty poprzecinane są światłami LED, których kolory a także system świecenia można zmieniać. To idealny komplet, by podkreślić strefę multimediów.

Nowoczesne meblościanki

Tu liczy się prostota i funkcjonalność. Dlatego właśnie od lat w modzie są meble systemowe, które pozwalają dopasować poszczególne elementy i do potrzeb, i do kształtu czy wielkości wnętrza. Modułowość szafek i komód to nieszablonowe połączenia bardzo ascetycznych brył i to właśnie ten efekt daje najlepsze wrażenie. Pomimo tego że dysponujemy prostymi meblami to każdy zestaw staje się oryginalny, bo tworzony na potrzeby konkretnych domowników. To jest właśnie ten aspekt, który wyróżnia nowoczesne meblościanki pokojowe od tych, które pamiętamy z poprzedniego systemu. Poza tym meble są wykonane z najlepszej jakości materiałów i dzięki temu są wytrzymałe, odporne na zarysowania czy też wilgoć. Klasyką z nutką nowoczesności jest Meblościanka RENO. Ten niewielki zestaw w kolorze białym będzie doskonale powiększać przestrzeń. Znajdziemy tu miejsce do przechowywania i ekspozycji, a różne możliwości aranżacyjne pozwolą oryginalnie umeblować salon lub sypialnię.

Klasyka w nowym wydaniu

Meble dają nam ogromne pole do kreowania własnej przestrzeni, oryginalny design, atrakcyjne połączenia i kolorystyka, a także wykończenie sprawiają, że formy zaskakują, choć nie obciążają wnętrza. Dlatego właśnie tak popularne są minimalistyczne meble, dzięki którym pomieszczenia „otwiera się”, powiększa i wymusza pewnego rodzaju konsekwencję. Jeśli chcemy unikać chłodu bieli, warto postawić na atrakcyjne połączenia z kolorem drewna oraz dodatki, które nadadzą całości atrakcyjnego i przytulnego charakteru. To właśnie do tego dążą zwolennicy pewnej klasyki. W takich aranżacjach niezwykle istotna będzie również elegancja a także dość wyważone kompozycje, które będą widoczne w unikaniu kontrastów na rzecz poszukiwania harmonii we wszystkich elementach salonu. Ma panować porządek, opanowanie oraz konsekwencja.

Wybierając meblościanki do pokoju, które wpiszą się zarówno w nowoczesny, jak i klasyczny charakter wnętrza, warto postawić na modele bardzo dobrej jakości najlepiej o prostych bryłach i z atrakcyjnym wykończeniem. Tu także niezmiennie ważna będzie dewiza, że mniej znaczy więcej i najlepiej jest postawić na dodatki, które nie tylko podkreślą oryginalny charakter wnętrza, ale również nadadzą mu pewnego luksusowego sznytu. Połączenie minimalistycznej bieli oraz kolor szlachetnego dębu sprawiają, że Meblościanka SAALA świetnie wpisze się w klasyczną przestrzeń. To prostota z nutką elegancji, a duże witryny pozwolą wyeksponować to wszystko, co chcemy.