Niskie meble w salonie

Niskie meble fantastycznie wpisują się w nowoczesny styl, preferencje domowników i są doskonałym rozwiązaniem do mniejszych i większych przestrzeni. Takie komody czy szafki mogą dodać kilka metrów kwadratowych do metrażu, a także generują ogromne możliwości aranżacyjne w połączeniu z kompletem wypoczynkowym, zestawem stołu i krzeseł oraz oświetleniem. Ten funkcjonalny i estetyczny trend ma swoich zwolenników, którzy doceniają przede wszystkim lekkość, odejście od znienawidzonych meblościanek, które zajmowały całe przestrzenie ścian. Poza tym niskie meble dają okazję do wyeksponowania zdjęć, obrazów czy też bardzo modnych plakatów. W pokojach dziennych zaczynają królować również intensywne tapety. W praktyce stają się świetnym tłem.

Same plusy

Niskie meble pozwalają stworzyć niezwykłą kompozycję „na parterze”. W jednym poziomie będą kończyć się szafki, komody i komplet wypoczynkowy. W ten sposób zabudowuje się dół ścian, a góra jest „uwolniona”. Warto przy tym zadbać o to, by nie tworzyć jednej linii poziomej w pokoju. Wnętrze podzielone na pół nie będzie dobrze wyglądać, szczególnie gdy zastosujemy duży kontrast między ścianą a meblami. Lepiej jest utrzymać całość w podobnej tonacji kolorystycznej, a mocne akcenty umieścić na ścianach w postaci fotografii lub plakatów. To zrównoważy kompozycję. Przy niskich meblach sprawdza się również imitacja kamienia lub betonu na ścianie, ale taki dekor wymaga większej przestrzeni. Na takim tle rewelacyjnie może prezentować się duża Komoda LEGG. To klasyka gatunku, która przykuwa uwagę harmonią w planowaniu przestrzeni i może stać się głównym meblem do przechowywania w salonie, a nawet jedynym. W szafkach i szufladach bez problemu pomieścimy to wszystko, co chcemy mieć pod ręką. Połączenie bieli z drewnem daje wrażenie pewnej harmonii i ponadczasowości.

Komplet czy eklektyzm?

Niskie meble w salonie mogą pochodzić z jednego systemu lub też mogą być pewnego rodzaju autorską kompozycją z różnych „bajek”. Takie zestawy rewelacyjnie wyglądają we wnętrzach vintage lub pop. Mogą mieć jakieś wspólne mianowniki, ale w większości przypadków są chaosem, który razem po prostu pięknie się prezentuje. Oczywiście w każdej aranżacji niskimi meblami należy pamiętać o tym, by nie „zagracić” dołu pokoju i nie sprawić, że góra będzie pusta. W tym wypadku zasada złotego środka jest bardzo cenna. Niskie komody, poza tym że stanowią świetne miejsce do przechowywania, stają się doskonałą podstawą pod sprzęt multimedialny. Stoliki kawowe coraz częściej mają dodatkowe szuflady i półki pod blatem. Dzięki temu można w nich przechować wiele różnych rzeczy, które chce się mieć pod ręką. Rewelacyjnie będzie prezentować się biały stolik PANDA, który uzupełni zarówno aranżację kompletu wypoczynkowego, jak i inne meble. Połączenie bieli i czerni, a także niebieskie podświetlenie sprawią, że rewelacyjnie będzie pasować do różnych stylizacji.

MEBLOŚCIANKA PANDA BLACK & WHITE

Kolory i faktury

Wśród niskich mebli do salonu na uwagę zasługują te elementy, które łączą biel lub grafit z kolorami szlachetnego drewna. Optycznie powiększają przestrzeń, nadają jej eleganckiego charakteru i są ponadczasowe. Efektownego charakteru dodają zarówno charakterystyczne dla stylu skandynawskiego ukośne nóżki, wieńce czy korpusy, które rozbijają bryły. Rewelacyjnie będą prezentować się także witryny z oświetleniem LED. To jedno z ważniejszych źródeł światła oraz okazja, by wyeksponować dodatki – także te wyraziste. Te mogą nawiązywać do ozdób na ścianie, poduszek i tkanin lub zdobionej tapety. Pewną nowością jest wykorzystanie modułowości mebli. Pozwala ona samodzielnie nakładać kolejne warstwy szafek, szuflad lub witryn, a tym samym tworzyć niezwykłe połączenia doskonale dopasowane do potrzeb. System MODUŁ otwiera bardzo duże możliwości, a także jest idealną ilustracją tego, jak niskie meble w ciekawy sposób pozwalają zagospodarować przestrzeń.

nowoczesne meble do salonu