Najpopularniejsze zestawy mebli do salonu 

Salon – miejsce spotkań, aktywności, odpoczynku, często również spożywania posiłków, a niekiedy także spania. Im więcej funkcji, tym staranniej trzeba dobrać zestaw mebli lub meblościankę, by doskonale odpowiadał na potrzeby. Przede wszystkim w pokoju dziennym trzeba zadbać o komody i szafki. W nich przechowuje się i eksponuje rzeczy, strefę multimediów, komplet wypoczynkowy, stolik kawowy, a nawet regały czy półki. Możliwości jest bardzo dużo, ponieważ inne są potrzeby, inne przestrzenie i inne inspiracje.

Nowoczesne zestawy

To najchętniej wybierane propozycje do wnętrz. Proste meble wyposażone w światła LED, przeszklone witryny przykuwają uwagę połączeniem estetycznych i praktycznych walorów. W efekcie unikalne propozycje świetnie wpisują się w tryb życia współczesnych ludzi. Nowoczesne zestawy stają się rewelacyjnym tłem dla multimediów, świetnie uzupełniają inne elementy wystroju, a także podkreślają charakter wnętrz. Co kilka lat do mody wracają czarne zestawy wykończone na wysoki połysk. To ultranowoczesne i eleganckie propozycje, które będą przykuwać uwagę i fantastycznie wpisują się w modę na technologiczne i oryginalne rozwiązania. Meblościanka MADISON dodatkowo zachwyca bardzo atrakcyjną trójwymiarową fakturą, która daje niezwykłe efekty w postaci refleksów świetlnych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zestawy z połyskiem

Meble wykończone na wysoki połysk doskonale powiększają optycznie wnętrze. Świetnie komponują się ze szkłem, światłem, a także surowymi materiałami takimi jak drewno czy beton. Poza tym stają się także wyjątkowo eleganckim elementem rodem z salonów glamour. Wiele zależy więc od tego, na jakim tle postawimy meble i jakie dodatki wprowadzimy do wnętrz. Wysoki połysk stał się jednym z wyróżników minimalizmu, ale refleksy świetlne i intensywność koloru sprawiają, że chętnie po to rozwiązanie sięgają również amatorzy innych stylizacji. Fantastycznie klimat ociepli kolor szlachetnego drewna na korpusie czy wieńcu. Takie elementy będą również podkreślać barwy stolarki i sprawią, że będzie można stworzyć motyw przewodni na przykład z meblami w kuchni czy jadalni lub na tarasie. W nowoczesnych i klasycznych wnętrzach rewelacyjnie będzie prezentować się Meblościanka SAALA. To kwintesencja dobrego stylu, który świetnie koresponduje z podświetlanymi na biało witrynami oraz niezwykle elegancką prostotą formy.

nowoczesna meblościanka

Postaw na zestaw mebli

W modzie są zarówno gotowe zestawy mebli, jak i pojedyncze elementy, które się zestawia ze sobą, czasami sięgając nawet do pewnego rodzaju eklektyzmu. Wybór konkretnego rozwiązania jest oczywiście podyktowany gustem, potrzebami, wielkością i aranżacją wnętrza. Niezwykle istotne będzie to, co nam się podoba, ale niewątpliwie to gotowe zestawy pozwolą nam stworzyć konsekwentny wystrój. Oczywiście meblościanki nie przypominają już propozycji z minionej epoki, a nowe realizacje praktycznych kompletów są chętnie wybierane przez młodszych i starszych. Przede wszystkim takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w mieszkaniach w blokach i sprawia, że w jednym komplecie mamy przygotowane miejsce do ekspozycji, przechowywania, multimediów. Najczęściej również do podstawowego zestawu można dobrać inne elementy kolekcji. Tym samym da się rozbudowywać ją o komody, witryny czy szafki, które świetnie wpiszą się w wielkość i charakter wnętrza. Z drugiej strony będą okazją do tego, by nadać mu indywidualny charakter. W niewielkich pokojach rewelacyjnie prezentować się będzie Meblościanka MINI. To zestaw, który doskonale wypełni przestrzeń multimediów. Fantastyczny kontrast między matową bielą a elementami w kolorze szarej sosny norweskiej będą rewelacyjnym uzupełnieniem minimalistycznej aranżacji.

Nowoczesna meblościanka

Zestawy są również doskonałym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy nie do końca mają pomysł, jak się urządzić. To także opcja dla tych, którzy chcą stworzyć wnętrze uniwersalne, które na przykład dedykuje się gościom lub przeznacza na wynajem. Zestawy w tym wypadku są bezpieczną i szybką alternatywą.