Modna i elegancka meblościanka

Meblościanki na stałe zagościły w polskich salonach. To ich wielki triumfalny powrót po latach, gdy jako symbol minionej epoki były wyrzucane z mieszkań. I faktycznie poza nazwą i ideą wszystko się zmieniło – i materiały, i stylistyka, i wykończenie. Bogactwo form i kolorów, nowoczesne powłoki, oświetlenie LED a przede wszystkim praktyczny wymiar mebli sprawiają, że można je komponować dowolnie. Tym samym da się tworzyć w salonie niezwykle przyjazną przestrzeń. Poza estetyczną warstwą oczywiście należy zwrócić uwagę na ergonomię i zapewnienie miejsca do przechowywania. To sprawia, że meblościanki odpowiadają na potrzeby wszystkich domowników.

Idea do małych wnętrz

Przede wszystkim meblościanki zostały zaprojektowane po to, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń w niewielkich mieszkaniach w bloku. Pozwalały nawet podzielić pokój na dwie strefy. Nie było to estetyczne, ale miało praktyczny wymiar i nic innego nie było dostępnego. Poza topornością meblościanki i jej miernymi walorami estetycznymi zapewniała ona czasem sporo miejsca na przechowywanie. Nowoczesne propozycje przede wszystkim są modułowe i pozwalają zagospodarować ścianę dokładnie tak jak tego potrzebujemy. W modzie jest na przykład stawianie tylko niskich mebli, które optycznie powiększają przestrzeń. Podobne wrażenie uzyskamy również, inwestując we fronty o wysokim połysku. Te minimalistyczne trendy sprawdzają się również w tym, że rezygnuje się z nadmiaru ozdób i dodatków oraz wykorzystuje się różne źródła światła. Pewnego rodzaju ascetyczne podejście do aranżacji sprawi, że wnętrze będzie wyglądać na wyjątkowo eleganckie. W wielu meblościankach znajdziemy podświetlone witryny i szklane półki a także dopasowane minimalistyczne uchwyty, a czasem nawet zestawy bez nich. Meblościanka MADISON to propozycja, którą światło LED w niebieskim kolorze dzieli na mniejsze moduły. Poza tym czarne fronty z efektem 3D zachwycają odbiciami światła niczym na tafli jeziora.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komody i witryny

To podstawa wielu salonowych aranżacji. Meble, które sprawdzają się w salonie, sypialni czy jadalni i bardzo często łączą różne przestrzenie. W szafkach i szufladach jesteśmy w stanie przechować wiele rzeczy, a otwarte podświetlane witryny dają szczęście na wyeksponowanie atrakcyjnych dodatków. Dlatego właśnie w komodzie bez problemu znajdziemy miejsce na dokumenty, zastawę, ręczniki i obrusy, a nawet sprzęt multimedialny. Cała paleta różnych modeli pozwala dopasować idealny model do swojego wnętrza i potrzeb, a kolekcje sprawiają, że bez problemu można zestawić ze sobą różne meble, które razem będą tworzyć harmonijny i elegancki komplet. Co istotne, jest to połączenie oryginalne, bo w przeciwieństwie do meblościanek z lat siedemdziesiątych nie znajdziemy drugiego tak samo umeblowanego mieszkania. A to właśnie na estetyce i wyjściu z szablonu teraz najbardziej nam zależy. Duża komoda LEGG niemalże będzie przypominać kredens lub bieliźniarkę, a w dużych szafkach z pewnością pomieścimy wszystko. Z drugiej strony, wieniec w kolorze drewna oraz charakterystyczne dla stylu skandynawskiego ukośne nóżki sprawiają, że całość prezentuje się lekko.

Białe propozycje

Najpopularniejsze obecnie są białe meblościanki. To one wpisują się w nowoczesny minimalistyczny charakter wnętrz oraz ten bardziej klasyczny. Są również niezwykle ważnym elementem stylu skandynawskiego szczególnie w połączeniu z kolorami szlachetnego drewna. Dostępne modele sięgają po mat i wysoki połysk, wykorzystują oświetlenie LED oraz dodatki w innych barwach. Przede wszystkim są lekkie, uniwersalne i optycznie powiększają wnętrze. W zależności od jego wielkości czy też rozplanowania przestrzeni bez problemu można je łączyć z szafami, dodatkowymi komodami czy stolikami kawowymi. Efekt zawsze będzie przykuwać uwagę. Meblościanka PALERMO to elegancja i harmonia zarówno w białych frontach o wysokim połysku, jak i w cokole w kolorze szlachetnego drewna i podświetlanych witrynach. To ukłon w stronę miłośników klasyki.