Meblościanki

Meblościanki od lat stanowią najważniejszy element wyposażenia wnętrz. Są wyznacznikiem stylu, a jednocześnie dość szybko odpowiadają na potrzeby konkretnych pokoleń. To właśnie te charakterystyczne systemy meblowe są widocznym znakiem przemian, jakie się w Polsce zadziały i dzieją do tej pory. Nowoczesne meblościanki w niczym poza nazwą nie przypominają swoich pierwowzorów z czasów PRL-u, a ich modułowy charakter pozwala urządzić oryginalne i funkcjonalne wnętrze dokładnie w taki sposób, jak tego potrzebujemy. Dlatego właśnie w minimalistycznych trendach wróciły do łask, choć ich wygląd, charakter i wykończenie bardzo się zmieniły. Przede wszystkim systemy meblowe ułatwiają przechowywanie, pozwalają urządzić salon i inne wnętrza oraz determinują inne elementy wyposażenia takie jak na przykład komplet wypoczynkowy czy też stół w jadalni.

Jaka meblościanka do salonu?

Nowoczesne meblościanki doskonale wpisują się w styl życia współczesnego człowieka oraz w aranżacje wnętrz. Sam pomysł mebli modułowych, które można ze sobą dowolnie zestawiać, sprawia, że bez problemu można stworzyć dokładnie taką przestrzeń przechowywania czy ekspozycji, jakiej się faktycznie potrzebuje. Poza tym w przeciwieństwie do meblościanek z poprzedniego systemu nie zabudowujemy już całych ścian, a jedynie ich dolną część i dzięki temu można uzyskać efekt otwartej przestrzeni, który dodatkowo mogą pogłębiać białe kolory, wykończenie o wysokim połysku czy też nowoczesne światło LED w witrynach lub przy szklanych półkach. Meblościanka SAALA doskonale wpisze się w minimalistyczne trendy, a połączenie bieli i koloru drewna sprawia, że świetnie dopasuje się do każdej aranżacji. To niezwykle elegancki zestaw, który idealnie będzie współgrać z wykończeniem kuchni i jadalni. 

Przestrzeń dla nowych technologii

Meblościanki są w stanie zagospodarować przestrzeń salonu. Można je również uzupełnić o inne meble z systemów i tym samym samodzielnie stworzyć interesujący zestaw. Najczęściej jego głównym punktem staje się szafka RTV, na której bez problemu umieścić można lub schować cały sprzęt, którym lubimy się otaczać. Poza tym w salonach pojawiają się regały, komody, szafki, witryny półki dodatkowo uzupełnione o stoliki kawowe. W niektórych systemach możemy przebierać w całej palecie różnych propozycji, a tym samym tworzyć autorskie zestawienia w dowolnym układzie. Meblościanka CLIFF dostępna jest w dwóch modnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu, że mamy do dyspozycji szereg różnych mebli, bez problemu możemy uzupełnić podstawowy zestaw. Takie rozwiązanie pomaga konsekwentnie umeblować każde wnętrze.

Proste rozwiązania

Nowoczesne meblościanki przede wszystkim stawiają na proste formy i rezygnują z dodatkowych ozdobników. Bardzo często sięgają po ascetyczny minimalizm, ekologiczny styl skandynawski czy też elegancką czerń. Uwagę przyciągają również wzory wykorzystujące efekt 3D lub dzielące optycznie fronty na modne moduły, szkło i oczywiście światło. Dzięki temu można uzyskać bardzo ciekawy efekt, wybierając fronty z połyskiem. Poza tym są również matowe, połączenia z kolorem naturalnego drewna lub też niezwykle oryginalne zaokrąglone formy. Paleta możliwości jest nieograniczona tak jak nasze potrzeby. Poza doskonałym i przykuwającym oko wyglądem meblościanki umożliwiają również wygospodarowanie odpowiedniej ilości miejsca na przechowywanie oraz ekspozycje w oszklonych witrynach. Ten funkcjonalny aspekt jest szczególnie ważny w niewielkich mieszkaniach. System LEGG zachwyca dużą przestrzenią do ekspozycji. Lekkości dodają charakterystyczne dla stylu skandynawskiego ukośne nogi oraz białe oświetlenie przeszklonych witryn.

Białe meblościanki

Od kilku lat modne są białe meblościanki. To one w dużej mierze wyznaczają nowoczesny styl. Ich najważniejszą zaletą jest to, że optycznie powiększają wnętrza. Szczególnie gładkie fronty o wysokim połysku i odpowiednio dobrane oświetlenie są w stanie doskonale podkreślić charakter salonu. Takie propozycje często również dobrze komponują się z meblami kuchennymi oraz stołem w jadalni. To ważne, jeśli urządzamy wspólną różnym pomieszczeniom przestrzeń. Ten trend wykorzystuje niezwykle atrakcyjna Meblościanka VINIE, która dodatkowo zaskakuje charakterystyczną formą. Czarne meblościanki przykuwają uwagę i nadają wnętrzu niezwykle eleganckiego wyrazu. Świetnie również prezentują się przy multimediach.  Poza tym w modzie jest grafit oraz naturalne drewno.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA