Meblościanki pokojowe

Każda przestrzeń ma swoje ograniczenia oraz atuty, które warto wykorzystać. Jedno i drugie może wynikać z wielkości pomieszczenia, jego przeznaczenia, łączenia różnych funkcji oraz oczywiście oczekiwań mieszkańców. Niezależnie od tego czy urządzamy salon, sypialnię, pokój dziecka, jednym z ważniejszych elementów aranżacyjnych będą oczywiście odpowiednie meble, które zapewnią przestrzeń do przechowywania i ekspozycji, ale również będą się świetnie prezentować. Wpiszą się w klimat i stylistykę mieszkania.

Meblościanki do salonu

Urządzając mieszkanie, coraz chętniej sięgamy po meblościanki pokojowe. To one wróciły do łask po latach niebytu i na dodatek zrobiły to w wielkim stylu, wpisując się w minimalistyczne trendy oraz potrzeby współczesnych ludzi. Przede wszystkim meblościanki są pojemne i wielozadaniowe. Dzięki pewnej swojej modułowości pozwalają dowolnie zestawiać poszczególne elementy, w taki sposób, że idealnie wypełnią one dostępną przestrzeń. To szczególnie istotne w niewielkich mieszkaniach. Meblościanka PANDA jest doskonałym rozwiązaniem do nowoczesnych salonów. Połączenie czerni i bieli, ciekawe wzornictwo oraz wysoki połysk sprawiają, że nada charakteru każdej przestrzeni. Bardzo designerskim elementem dodatkowym jest stolik kawowy, który sprawdzi się jako miejsce do przechowywania ważnych gadżetów oraz pozwoli na korzystanie z czasu wolnego dokładnie tak, jak lubimy.

Białe meblościanki

Swoją popularność meblościanki do pokoju zawdzięczają przede wszystkim prostym bryłom oraz modnym odcieniom fornirów. Tu króluje minimalistyczna biel, szlachetny matowy grafit czy też elegancka czerń o wysokim połysku. Dodatkowo w niektórych zestawach charakter podkreśla korpus lub wieniec w kolorze szlachetnego drewna. Meblościanki wykorzystują również szklane podświetlane przestrzenie, w których można doskonale wyeksponować wszystkie cenne przedmioty, a tym samym stworzyć oryginalną aranżację. Skandynawskie inspiracje widać w Meblościance VINIE. Duże białe matowe fronty, charakterystyczne ukośne nóżki oraz wieniec w kolorze drewna sprawiają, że całość prezentuje się niezwykle atrakcyjnie – lekko, elegancko oraz oryginalnie. Taka propozycja doskonale będzie prezentować się w większych przestrzeniach połączonych z kuchnią oraz jadalnią.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Funkcjonale meblościanki

Z praktycznego punktu widzenia meblościanki w salonie to pojemne szafki i funkcjonalne komody. Dzięki temu jesteśmy w stanie przechować wszystkie niezbędne rzeczy, które w salonie lub też jadalni po prostu musimy mieć pod ręką. Szczególnie istotny będzie układ w strefie multimediów. To jedno z ważniejszych miejsc w salonie, ponieważ w dużej mierze zabezpiecza miejsce na duży telewizor. Również umożliwia rozstawienie czy też schowanie sprzętu i różnego rodzaju gadżetów na szafce RTV. Te przemyślane meble to kombinacje długich blatów zamykanych i otwartych półek oraz funkcjonalnych szuflad. Dzięki temu (zgodnie z trendami minimalistycznymi) powinniśmy mieć szansę na ukrycie różnych urządzeń i możliwość bezproblemowego z nich korzystania, kiedy tylko chcemy. Niezwykła Meblościanka SKANSO doskonale prezentuje się w mniejszych i większych pokojach dziennych. Przede wszystkim zachwycać oryginalną formą. Z drugiej strony daje również bardzo dużo miejsca na przechowywanie. Cały system to szereg różnych mebli, które mogą meblościankę uzupełniać. Jednym z najbardziej charakterystycznych jest centrum multimedialne.

Mebloscianka w stylu skandynawskim
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Modne meblościanki to szereg równych propozycji, które można uzupełniać o inne elementy systemów. Dzięki temu w prosty sposób można stworzyć zestaw, który będzie odpowiadał na konkretne potrzeby. Tym samym sprawdzi się w różnych pokojach. Minimalistyczne meblościanki zazwyczaj składają się z szafek z witrynami, modelu pod telewizor oraz półek. Nie ma problemu w większości systemów, by dopasować do nich komody z szufladami, a nawet stolik kawowy czy szafę.