Meblościanki do pokoju

Historia meblościanek sięga PRL-u. Ten typ mebli miał być niezwykle designerskim pomysłem, który sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach. Te powstawały w typowym socrealistycznym budownictwie. Z odważnych architektonicznych projektów wyszły jednak zestawy mebli, które tak naprawdę szpeciły każde mieszkanie. W nich znaleźć można było identyczne meblościanki. Zajmowały całą ścianę, a ich funkcjonalność była daleka od ideału. Z drugiej strony po prostu innych mebli na rynku nie było. Prawdą jest więc, że wraz ze zmianą systemu ludzie masowo pozbywali się znienawidzonych mebli. Sięgali wtedy po nowoczesne rozwiązania. Współczesne meblościanki do pokoju poza nazwą nie mają nic wspólnego ze swoimi pierwowzorami. Ich modułowy charakter polega na tym, że każdy w zależności od wielkości wnętrza oraz potrzeb może zdecydować się na konkretne elementy bądź też dowolny układ. Nowoczesne systemy z szeregiem komód i szafek sprawdzają się w salonach, pokojach młodzieżowych, sypialniach czy gabinetach. Ich doskonała jakość i funkcjonalność powoduje, że świetnie się wkomponowują nawet w niewielkie wnętrza.

Meblościanki do pokoju młodzieżowego

Pokój nastolatka to niezwykle wymagająca przestrzeń chociażby z powodu częstych zmian zainteresowań młodych ludzi. Poza tym jest konieczność wygospodarowania dużych przestrzeni do przechowywania. Nowoczesne meblościanki przede wszystkim pozwalają wygospodarować funkcjonalne miejsce do organizacji multimediów. Te są niezwykle ważne w codziennym życiu młodego człowieka. Poza tym sprawdzają się przede wszystkim w pokoju młodzieżowym komody z szufladami. W nich można przechować wiele rzeczy, a tym samym pozwalają zachować porządek. Meblościanki do pokoju nastolatka to bardzo często niezwykle designerskie propozycje. System MADISON przede wszytki przykuwa uwagę modnym czarnym kolorem. Ten poprzez ciekawą fakturę na frontach daje ciekawe efekty wizualne, wprowadzając wrażenie 3D. Nowoczesny charakter podkreślają również szklane półki podświetlane na niebiesko.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Meblościanki do pokoju dziennego

Salon jest wizytówką całego mieszkania. Często jest to również przestrzeń dzielona z kuchnią i jadalnią, co stawia szczególne wymagania meblom. Nowoczesne aranżacje sięgają po intensywne kolory, designerskie rozwiązania. Przede wszystkim znajdziemy systemy, które pozwalają się dowolnie komponować – czyli tak jak tego potrzebujemy. Poza wizualną atrakcyjnością meblościanki do salonu zapewniają funkcjonalne miejsce do przechowywania i eksponowania oraz nadają mu wyjątkowy charakter. A ten rewelacyjnie wpisuje się w tryb życia i charakter współczesnego człowieka. Meblościanki do pokoju dziennego to rozbudowana strefa multimediów, przestronne miejsce do przechowywania oraz podświetlane LED-ami witryny. W zależności od naszych potrzeb można fantastycznie wykreować nowoczesne i funkcjonalne wnętrze. Ono przede wszystkim wpisuje się w potrzeby i uzupełnia inne elementy wystroju. Meblościanka VINIE stylowy charakter zawdzięcza modnym inspiracjom skandynawskim. Białe matowe fronty i proste bryły zyskują charakter dzięki wieńcom w kolorze drewna oraz charakterystycznym ukośnym nóżkom. Sprawdzi się rewelacyjnie w nowoczesnym salonie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Meblościanki do małego pokoju

Większość z nas dysponuje jednak dość ograniczoną przestrzenią. Determinuje ona ilość mebli, wielkość kompletu wypoczynkowego czy też stołu. Z drugiej strony kompaktowe i funkcjonalne systemy modułowe pozwalają urządzić nawet niewielkie wnętrze. Modne meblościanki do małego pokoju to zestawy komód i szafek. One pozwalają przechować i eksponować wiele ważnych rzeczy. Z drugiej strony same nie zajmują wiele przestrzeni. Dzięki możliwości dowolnego rozmieszczenia elementów sprawdzą się nawet w nieustawnym wnętrzu. W małych pokojach najlepiej sprawdzają się białe meblościanki o wysokim połysku, które optycznie powiększają wnętrze. Meblościanka PANDA rewelacyjnie będzie prezentować się nawet w niewielkim salonie. Fronty w kontrastowych kolorach, ciekawy asymetryczny układ i duże witryny podświetlane na niebiesko nadadzą wnętrzu nieszablonowego charakteru. Dodatkowo znajdziemy w niej sporo miejsca na przechowywanie.