Meblościanki do nowoczesnych wnętrz

Rodowód meblościanek sięga kilkadziesiąt lat wstecz, a ich popularność była najbardziej widoczna w czasach PRL-u. Popularne zestawy mebli miały przede wszystkim dać możliwość przechowywania różnego rodzaju rzeczy w szafkach, witrynach, popularnych barkach czy też na licznych półkach. Tego typu meblościanki nie zachwycały urodą i nie były oryginalne. W małych mieszkaniach sprawdzały się znakomicie. I choć na pewien czas zniknęły z polskiego krajobrazu, to w chwili obecnej meblościanki w salonie, pokojach dziecięcych przeżywają swój renesans w zupełnie innej formie.

Nowoczesne meble modułowe

Meblościanki do salonu to gotowe systemy. Z nich samodzielnie możemy stworzyć dokładnie taki zestaw, jaki pasuje do wymiarów wnętrza czy też naszych potrzeb. Poza tym nowoczesne meble to proste formy, modne kolory oraz ciekawe wykończenia, które pozwalają tworzyć nieszablonowe aranżacje w salonie czy też w pokoju nastolatka. Popularne są w dalszym ciągu minimalistyczne meblościanki. Stawiają one na biel oraz wysoki połysk. Takie meble dodatkowo są wyposażone w podświetlane LED witryny lub też mają ciekawie zamontowane listwy, które optycznie rozbijają bryły. Białe meblościanki do salonu doskonale powiększają przestrzeń i pozwalają tworzyć bardzo ciekawe aranżacje dodatkami czy też z nowoczesnymi kompletami wypoczynkowymi. W ten sposób jesteśmy w stanie wykreować idealną przestrzeń komodami z szufladami, pojemnymi szafkami czy też designerskimi witrynami. Nowoczesne meble modułowe idealnie wpisują się w charakter salonów, a nawet przestrzeni połączonej z kuchnią, ponieważ pozwalają stworzyć konsekwentną aranżację wnętrza. Meblościanka Fene to bardzo stylowa nowoczesna propozycja mebli do salonu. Przykuwa uwagę ciekawym połączeniem koloru drewna i bieli. Uwagę przykuwają przede wszystkim szafki z podświetlanymi witrynami. W nich świetnie można wyeksponować wszystkie ważne dla nas przedmioty. Taka minimalistyczna meblościanka fantastycznie wpisuje się w ascetyczny charakter wnętrz i jest wizytówką całego mieszkania.

nowoczesna komoda do salonu
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Meblościanka w stylu skandynawskim

Ten popularny trend ma wielu zwolenników. Meblościanki w stylu skandynawskim charakteryzują się przede wszystkim niezwykle prostymi formami. Na uwagę zasługuje połączenie koloru drewna z bielą lub na przykład z tak popularnym grafitem. Zdecydowanie częściej znajdziemy tutaj również matowe propozycje. Modne meblościanki oprócz oryginalnego wyglądu przede wszystkim przyciągają uwagę dużą funkcjonalnością oraz możliwością łączenia elementów systemów dokładnie tak, jak potrzebujemy. W pojemnych komodach z szufladami będziemy w stanie przechować niemalże wszystkie ważne rzeczy. Stoliki RTV pozwolą stworzyć wymarzoną strefę multimediów. Dostosowanie jej do najnowocześniejszego sprzętu sprawia, że całość prezentuje się niezwykle nowocześnie i jest bardzo praktyczna. Warto zwrócić uwagę na designerskie stoliki kawowe. Zachwycają formą i są doskonałym łącznikiem pomiędzy meblościanką a pozostałymi elementami salonu. Meblościanka Legg uwagę przykuwa przede wszystkim charakterystycznymi dla stylu skandynawskiego ukośnymi nóżkami w kolorze drewna. Ten zabieg nadaje meblościance do salonu niezwykłej lekkości. W połączeniu z bardzo modnym matowym grafitem uzyskujemy bardzo ciekawe wypełnienie przestrzeni dość ascetyczną i symetryczną formą. Dodatkowo rewelacyjnie sprawdza się do przechowywania różnych rzeczy.

Meblościanka LEGG Furnival