Meblościanki do małych wnętrz

Mieszkanie w bloku ma wiele zalet, choć najczęściej nie jest przestronne. Poza tym w M2 lub M3 należy zagospodarować przestrzeń na przechowywanie, odpoczynek oraz różne aktywności. W praktyce oczywiście i salon, i pokój dziecka i sypialnia mają swoje uwarunkowania. Z drugiej strony nowoczesne aranżacje mebli w salonie zakładają pewien minimalizm w zakresie ilości mebli i dodatków. Jak urządzić małe wnętrze, by pomieścić wszystko i by go nie przytłoczyć?

Multifunkcjonalnie

Coraz częściej salon pełni kilka różnych funkcji i otwarcie go na kuchnię i jadalnię daje bardzo duże możliwości aranżacyjne. To tu odbędą się rodzinne spotkania, będziemy mieć strefę relaksu a czasem też pracy. To tu może nawet będziemy spać. Umowne granice między strefami bardzo często wyznaczają też meble, dlatego ich wybór i układ jest niezwykle ważny. Warto postawić więc na elementy multifunkcjonalne. Nowoczesna komoda może być doskonałym miejscem do przechowywania w szafkach i szufladach, ekspozycji w podświetlanych witrynach oraz bez problemu stworzy strefę multimediów. Poza tym świetnie wygląda. Wielofunkcyjne meble systemowe pozwalają tworzyć konsekwentną aranżację w pewnym oderwaniu od tradycyjnych meblościanek. W ten sposób można wykorzystać nawet nieustawną przestrzeń i odpowiadać na wszystkie potrzeby domowników. Jeśli zależy nam na tym, by samodzielnie stworzyć mebel niemalże skrojony na wymiar, warto się zainteresować się możliwościami, jakie daje System meblowy MODUL. Tu łączy się moduły z szafkami, szufladami i witrynami w zależności od potrzeb i możliwości. W efekcie na stylowych nóżkach może powstać mebel idealny, którego biała lub grafitowa bryła są przecięte łącznikami w kolorze szlachetnego drewna. Ta koncepcja nieco przypomina układanie konstrukcji z klocków, ale być może to jest właśnie przyszłość aranżowania niewielkich multifunkcjonalnych wnętrz.

nowoczesne meble do salonu

Jak ustawić meble?

Im mniejszy pokój, tym większą konsekwencją trzeba się wykazać przy meblowaniu. Warto zrezygnować z dużych mebli oraz segmentów ustawianych na całej długości ściany. W nowoczesnym wydaniu warto rozbić meble i różne elementy systemów postawić tam, gdzie faktycznie są one potrzebne, a tym samym wykorzystywać nawet wnęki. Komoda może na przykład stać się również stylowym kredensem w jadalni. W tym wypadku warto sięgnąć po Komodę SAALA, która łączy szlachetne barwy drewna, biel oraz podświetlaną witrynę. W efekcie, w jednej ascetycznej formie zamknięta jest przestrzeń przechowywania i ekspozycji. To doskonałe tło dla innych dekoracji.

W małych wnętrzach rewelacyjnie wyglądają niskie meble, ponieważ optycznie powiększają przestrzeń. Poza tym warto postawić na styl eklektyczny, czyli różnorodność form, faktur i kolorów. Taka propozycja będzie bardzo oryginalna i pozwoli na przykład wydzielić określone strefy w salonie.

nowoczesna komoda do salonu

Postaw na biel!

Ten kultowy minimalistyczny kolor jest również charakterystyczny dla stylu skandynawskiego i obecnie zdominował aranżację nowoczesnych wnętrz. Szczególnie wykończenie na wysoki połysk fantastycznie powiększa optycznie, dając bardzo atrakcyjne odbicia świetlne. Dodatkowo zaokrąglone krawędzie sprawiają, że całość wygląda lżej. Oświetlenie LED w witrynach rewelacyjnie rozświetli przestrzeń, a także podkreśli ważne dla nas dodatki. W nowoczesnych meblach systemowych szczególnie tych utrzymanych w stylu skandynawskim królują ukośne drewniane nóżki. Zestawy zyskują pewną delikatność i nie obciążają przestrzeni. Propozycje takie jak  meble systemowe FASTEBO łączą biel z kolorem szlachetnego drewna i ze szkłem, a tym samym tworzy się niezwykle spójną i dość uniwersalną kompozycję, która będzie świetnie prezentować się przy stole w jadalni czy też meblach kuchennych.

Nowoczesna meblościanka