Meble w Elblągu

Gdy kilkanaście lat temu przeprowadzałam się do Elbląga, to miasto określano mianem zagłębia meblarskiego. Związane to było niewątpliwie z polityką gospodarczą i eksportem za wschodnią granicę. Pomimo różnych etapów transformacji ustrojowej i upadku wielu firm na rynku elbląskim pozostało ich całkiem sporo.

Lokalni przedsiębiorcy z branży szybko zrozumieli, że liczy się przede wszystkim jakość, bo to nią trzeba konkurować na tym niełatwym rynku oraz sposób dotarcia do klienta. I tak na mapie meblarskiej Elbląga i okolic mamy kilka bardzo dużych firm rozpoznawalnych w całej Polsce i za granicą, kilkadziesiąt średnich przedsiębiorstw, które zazwyczaj specjalizują się w konkretnych typach mebli i małe stolarskie działalności. Oprócz tego cała szereg sklepów, hurtowni, producentów powiązanych z branżą meblarską. W dużym stopniu to właśnie ona nakręca gospodarkę w regionie. Jest z czego wybierać, więc konkurencja na rynku nie próżnuje.

Firmy elbląskie

Elbląskie firmy są zauważalne w sieci i w salonach meblarskich. Produkują jakościowo bardzo dobre meble, korzystają z najnowszych trendów w meblarstwie i wytyczają nowe kierunki w projektowaniu i aranżacji wnętrz. Dlatego właśnie są zauważalne w Polsce i poza jej granicami. Duża część produkcji wyjeżdża bowiem z kraju na rynku europejskie czy azjatyckie. Firmy elbląskie korzystają z bogatego doświadczenia, doskonałych kadr i ciekawego pod względem logistycznym położenia miasta. Być może planowany przekop przez mierzeję i rozwój żeglugi jeszcze bardziej wzmocnią tę branżę.

Szukając firmy, która wykona dla nas meble, warto kierować się patriotyzmem lokalnym i wspieraniem rodzimej przedsiębiorczości. Branża meblarska jest obecna w kilku salonach meblowych w mieście, sklepach firmowych oraz w Internecie. Warto przejrzeć ofertę tych firm i wybierać z gotowych już propozycji lub zamówić meble na wymiar dostosowane do naszych indywidualnych oczekiwań. Korzystajmy z możliwości, jakie daje nam mieszkanie w meblowym zagłębiu Polski.