Meble skandynawskie do salonu

Zdarza się, że szukasz inspiracji w katalogach, na stronach internetowych czyż w programach wnętrzarskich. Zastanawiasz się, jak urządzić salon, i z pewnością zauważyłeś, że jak mantra wraca hasło „styl skandynawski”. Niewątpliwie to najbardziej rozpoznawalny trend ostatnich kilku lat. Można założyć, że tak dobrze się sprawdził w naszych polskich realiach, że jeszcze długo z nami pozostanie. Co takiego cennego jest w propozycjach z dalekiej północy? Przede wszystkim prostota, funkcjonalność i możliwości zaaranżowania nawet bardzo nieustawnego wnętrza. A z takimi właśnie najczęściej mamy do czynienia.

Skandynawski chłód

Z pewnością na popularność stylu skandynawskiego wpływają również oferty dużych sieciówek. To one sprawiły, że Polacy pokochali wygodny i uniwersalny trend, a projektanci mebli zaczęli sięgać po praktyczne rozwiązania. Przede wszystkim dzięki nim w prosty sposób można stworzyć jasne, nowoczesne i przytulne wnętrze. Warto wybierać najlepsze materiały, interesujące dodatki oraz naturalne inspiracje. Dlatego właśnie w salonie pojawią się elementy w kolorze szlachetnego drewna, biel, grafit, różne źródła światła. Z drugiej strony bez problemu można również stworzyć niezwykle konsekwentną aranżację na przykład z zestawem mebli w kuchni czy też ze stołem i krzesłami w jadalni. A z taką otwartą przestrzenią mamy coraz częściej do czynienia. Najczęściej przy meblowaniu salonu sięgamy po nowoczesne meblościanki. To komplety szyte na miarę potrzeb, które można w fantastyczny sposób dopasować do charakteru i rozmiaru wnętrza. Właśnie modułowy charakter meblościanek sprawia, że niezmiennie są one najpopularniejszych rozwiązaniem. Na przykład System FASTEBO zachwyca designerskim projektem i pozwala na przykład wypełnić nieustawne wnęki, zmienić kształt pokoju czy też sprawić, że nabierze on kolejnego wymiaru. W efekcie sam fakt, że samodzielnie układa się zestaw z dostępnych elementów, sprawia, że całość nabiera bardzo autorskiego, a tym samym funkcjonalnego charakteru.

Nowoczesna meblościanka

Uniwersalne trendy

Choć korzenie stylu skandynawskiego sięgają chłodnej północy, to praktyka pokazuje, że trend rewelacyjne zadomowił się on także u nas. Poza niewątpliwą estetyką tych rozwiązań cenimy meblościanki, szafki czy komody przede wszystkim za funkcjonalność i prostotę. Sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Salon w stylu skandynawskim będzie więc idealnym miejscem do przechowywania i ekspozycji. Szczególnie dużo miejsca jest wygospodarowane na tak ważną w życiu współczesnego człowieka strefę multimediów. W tym wypadku niezwykle istotne będą różnego rodzaju rozwiązania i mechanizmy. Ułatwią one schowanie szeregu urządzeń, jakimi lubimy się otaczać, a także korzystanie z nich. Poza tym prostota stylu oraz wykorzystanie szeregu naturalnych materiałów sprawiają, że nawet mały pokój nie wydaje się przytłoczony. Bez problemu znajdziemy miejsce na wszystkie detale, które chcemy mieć pod ręką. Najczęściej projektanci sięgają po białe meble z elementami w kolorze szlachetnego drewna. Takie wykończenie Meblościanki CLIFF będzie nie tylko przykuwać uwagę, ale również stanie się motywem przewodnim całego wnętrza. Dzięki temu że do zestawu można dobrać inne elementy systemu, bez problemu da się wykreować idealne do swoich potrzeb wnętrze z szafami, komodami czy też ze stolikiem kawowym.

Estetyka i komfort

Wydaje się, że to właśnie niewielkie i nieustawne polskie mieszkania w blokach są idealnym poligonem dla wyjątkowych i bezpretensjonalnych aranżacji. I to właśnie w tym tkwi popularność trendów skandynawskich. Swoisty minimalizm, połączenie drewna i bieli lub grafitu oraz stylowe podświetlane witryny sprawiają, że salon staje się optycznie większy, a także funkcjonalnie urządzony. Meble systemowe pozwalają również na dobranie kolejnych modułów. Tym samym pozwalają na realizację autorskiego projektu, który w danym miejscu i dla danej rodziny będzie najlepszy. Dlatego ulubionym meblem staje się komoda – na przykład z kolekcji SAALA, która jest multifunkcjonalna i niezwykle estetyczna.

nowoczesna komoda do salonu