Meble modułowe – co to jest?

Meble modułowe w pewien sposób zastąpiły tak nieciekawe meblościanki rodem z poprzedniego systemu czy też niefunkcjonalne segmenty. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom meble modułowe doskonale sprawdzają się w każdym wnętrzu, ponieważ do jego wielkości jesteśmy w stanie dopasować rodzaj i charakter poszczególnych elementów. Poza tym nie przytłaczają przestrzeni, szczególną uwagę kierują na strefę multimediów i zgodnie z najnowszymi trendami pozwalają rozbić meble, by nie tworzyły jednej ściany. W artykule podpowiadamy, Dlaczego warto wybrać meble systemowe?

Pozwala to w ciekawy sposób nadać wnętrzu inny kształt, wykorzystać wnęki. Dzięki temu uzyskać możemy wyjątkowy salon, który jest w pewien sposób najważniejszym pokojem w mieszkaniu i jego aranżacja świadczy o naszym guście.

Meble modułowe łączą elegancję, klimat i charakter. Pozwalają łączyć w dowolny sposób różne elementy systemu takie jak szafki stojące, wiszące, RTV, komody czy witryny oraz szafy i półki. W zależności od konkretnego systemu tych elementów może być naprawdę dużo. A co za tym idzie, pomysłów na ich wykorzystanie również. W naszym wnętrzu te poszczególne meble mogą stworzyć ciekawą, zgrabną i oryginalną całość. Meble z systemu SPICE są wyjątkową propozycją, która idealnie wpasowuje się w klimat wnętrza minimalistycznego i eleganckiego. Fronty o wysokim połysku oraz podświetlone na biało dość duże witryny nadają całości lekkości i optycznie powiększają pokój. Dzięki różnym modułom bez problemu stworzymy zestaw, który idealnie wpisze się w nowoczesny salon lub też sypialnię czy pokój gościnny.biała meblościanka

Meble modułowe do salonu

Najczęściej meble modułowe wybierany do pokoju dziennego i salonu. W zależności od ilości miejsca, jakim dysponujemy oraz funkcji, jakie salon spełnia i naszych potrzeb, bez problemu z propozycji dostępnych w kolekcjach można stworzyć własny zestaw. W dużym skrócie meble modułowe dostosowują się do potrzeb domowników, a nie odwrotnie i dlatego właśnie wybór odpowiednich komód czy szafek oraz stworzenie przestrzeni multimediów pod sprzęt, który posiadamy będą kluczowe w wyborze. Poza tym oczywiście nowoczesne meble modułowe do salonu świetnie wyglądają, odpowiada na najnowsze trendy we wzornictwie. Poza tym zaskakują ciekawymi inspiracjami na przykład rodem z stylistyki skandynawskiej.

Tam właśnie i modułowość, i wielofunkcyjność, niebanalny choć prosty design są najważniejsze. System meblowy LEGG przykuwa uwagę nie tylko nieszablonową stylistyką, ale również modnymi zestawieniami kolorystycznymi. Na uwagę zasługuje przede wszystkim matowy grafit połączony z kolorem drewna w wieńcu oraz w tak charakterystycznych dla stylizacji skandynawskich nóżkach. Całość doskonale wygląda z designerskim stolikiem kawowym.

Meble systemowe białe

Minimalistyczna moda na meble systemowe białe idealnie wpisuje się w trendy minimalistyczne. Sprawia również, że wnętrza zyskują lekkość, nieszablonowy wygląd oraz optycznie są większe. Poza tym dzięki nowoczesnym rozwiązaniom elementy modułowe są bardzo pojemne i w doskonały sposób mieszczą wszystko to, czego użytkownik potrzebuje. W tym aspekcie wybór wielkości komody czy też jej funkcji oraz rozmieszczania półek wydaje się kluczowy. Kolejną zaletą mebli modułowych jest ich atrakcyjna cena i doskonała jakość użytych materiałów. To od nas a nie od gotowej propozycji zależy, ile i jakie meble staną w naszym salonie czy sypialni. Takie podejście do tematu ułatwia i umeblowanie i przechowywanie.

Poza tym meble modułowe z zasady są dość lekkie, a co za tym idzie, łatwo jest je przestawić i tym samym zmienić aranżację całego wnętrza dokładnie tak jak chcemy. To duża przeciwwaga do segmentów, które zajmowały całą główną ścianę w salonie. W wypadku mebli systemowych to klient decyduje, jakich konkretnie mebli potrzebuje, niezależnie od stylizacji, jaką we wnętrzu zaplanował. Prosty i elegancki System LAUREN w białym kolorze to jeden z najczęściej wybieranych przez klientów ze względu na połączenie i praktycznych, i designerskich zalet. Duża ilość elementów pozwala stworzyć oryginalne i ergonomiczne zestawienia. Światło, szkło i wysoki połysk sprawiają, że każdy salon będzie wyglądać nieprzeciętnie.Meblościanka LAUREN do salonu

Meble kuchenne modułowe

Każdą przestrzeń mieszkania można urządzić przy pomocy mebli modułowych. Nawet nieustawne czy małe pomieszczenia idealnie wpasowują się w nowoczesne trendy. Co więcej, dzięki dedykowanym kolekcjom nawet urządzenie kuchni staje się proste. To tu potrzebujemy praktycznych, pojemnych i przede wszystkim wygodnych elementów. Meble modułowe kuchenne pozwalają na taki dobór poszczególnych części, że nawet mała czy nieustawna kuchnia lub też przestrzeń, którą łączymy z salonem nie tylko będzie świetnie wyglądać. Przede wszystkim będzie spełniała swoją funkcję. W kategorii meble kuchenne znajdziecie gustowne propozycje, które idealnie wpiszą się w potrzeby nowoczesnych domowników, a możliwości aranżacyjne i charakter mebli pozwolą stworzyć wymarzoną przestrzeń przygotowywania posiłków.