Meble eleganckie czy funkcjonalne 

Urządzanie szczególnie przestrzeni pokoju dziennego to wielkie wyzwanie. Przede wszystkim aranżacja musi się nam podobać, a także wpisywać się w charakter i wymagania samego wnętrza. W praktyce więc szukamy mebli, które są estetyczne, pozwolą stworzyć określony klimat i styl oraz takich, które zapewnią odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie i ekspozycję tego wszystkiego, czego potrzebujemy od ręką. Z drugiej strony wybór określonego systemu czy też meblościanki będzie podyktowany tym, jakie wnętrze pełni funkcje i jakie jest duże.

Nie rezygnuj z estetyki!

W nowoczesnych wnętrzach królują meble z katalogów i stron wnętrzarskich. To ważne inspiracje, które świetnie wpisują się w charakter polskich salonów – nawet tych niewielkich w blokowiskach. Dzięki temu do dość przewidywalnej przestrzeni bez problemu można wprowadzić styl, który pozwoli wyróżnić się spośród innych teoretycznie podobnych wnętrz. Sam salon jest przecież wizytówką mieszkania, miejscem, w którym przyjmujemy gości, odpoczywamy, jemy, bawimy się, a czasem także śpimy. Jak widać, musi więc być urządzony funkcjonalnie i oczywiście estetycznie. To także ważne w momencie, gdy łączy się salon z kuchnią czy też tworzy otwartą przestrzeń. Wówczas wszystkie elementy muszą wpisywać się w określoną stylistykę. Zresztą nowoczesne aranżacje najczęściej konsekwentnie zdobią całe mieszkanie. Nowoczesna mebloącianka do salonu

Skandynawski look

Od kilku lat popularnością cieszą się meble w stylu skandynawskich. Klimat, jaki wprowadzają północne inspiracje, najlepiej łączy estetykę i funkcjonalność. Połączenie drewna, bieli lub niezwykle modnego granatu świetnie prezentuje się w każdym wnętrzu a także pozwala łączyć różne propozycje i dostosowywać je do swoich potrzeb. Meble skandynawskie rewelacyjnie będą wyglądać w minimalistycznych przestrzeniach oraz tych, które kładą nacisk na proekologiczne trendy. To szafki, komody i całe meblościanki odpowiadają na potrzeby największych estetów a także osób, które cenią praktyczne rozwiązania. W pojemnych szafkach, szufladach i witrynach Meblościanki LEGG z pewnością zmieści się wszystko.

Szczególnie jasne kolory i naturalne materiały –w kolorze szlachetnego drewna będą przykuwać uwagę. Warto również zadbać o atrakcyjne dodatki takie jak miękkie tkaniny, lampy, grafiki czy też dekoracje okna.

Inspiracje klasyką

Nawet nowoczesne meble korzystają z najlepszych wzorców. Szlachetne dekory, połączenie bieli z kolorami szlachetnego drewna, symetryczna budowa oraz pewien ład sprawiają, że takie propozycje będą idealne do każdej wymagającej przestrzeń. Dodatkowo światło LED w witrynach optycznie powiększy wnętrze i sprawi, że zyska on elegancki wygląd. Proste meble takie jam Meblościanka ALVO rewelacyjnie sprawdzą się w mieszkaniach multifunkcjonalnych, które łączą potrzeby domowników w różnym wieku, a salon staje się miejscem spotkań. Ta ponadczasowość rewelacyjnie może być ożywiona detalami, które choć zmienne zawsze pozwolą uzyskać niezwykle oryginalną i modną przestrzeń. Elegancja nie ulega bowiem chwilowym trendom.