Jak łączyć meble, by tworzyły komplet?

Najprościej by było kupić gotową meblościankę i w ten sposób problem z umeblowaniem przestrzeni moglibyśmy mieć z głowy. Nie zawsze jednak najprostsze rozwiązania są najlepsze i jeśli mamy nietypowy pokój lub specjalne oczekiwania co do mebli, powinniśmy sami skompletować niepowtarzalny zestaw.

Komplet mebli z tej samej serii

W zależności od pomieszczenia, jakim dysponujemy, oraz naszych preferencji warto dopasować konkretne meble do salonu. Jeśli ulubionym i najbardziej praktycznym meblem jest komoda, to dobrze jest na niej właśnie zbudować stylistykę wnętrza. Niesamowite wrażenie może zrobić zestawienie różnych elementów systemu LEGG. W zależności od potrzeb mamy do wyboru różnej wielkości komody z szufladami i szafkami, specjalną szafkę pod sprzęt RTV oraz dużą witrynę z przeszklonymi elementami. Całość ma charakter skandynawski poprzez zastosowanie charakterystycznych nóg i prostej budowy. Uwagę przykuwa szczególnie wieniec w kolorze dębu oraz korpus i fronty w nieprzeciętnej barwie matowego grafitu. W tym zestawieniu idealnie będzie prezentować się również ława.

Nowoczesna komoda w stylu skandynawskim

 

Komplet mebli w kontrastowych kolorach

Można oczywiście postawić na sprawdzone rzeczy i na przykład zestawiać ze sobą białe meble z różnych kolekcji, zyskując całkiem spójną całość. Jeśli mamy ochotę na poeksperymentowanie z kolorami, lubimy odważne zestawienia i różnego rodzaju faktury, to w nowoczesnych wnętrzach warto wprowadzić element, który będzie się różnił od reszty. Seria Timber dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych. Oprócz klasycznego niemalże matowego koloru drewna mamy również futurystyczne czarne meble z charakterystyczną nieregularną frezą na frontach, która daje efekt 3D. Do odważnych wnętrz przeznaczona jest wersja o białym korpusie i czerwonych frontach o wysokim połysku. Warto się zastanowić, czy nie tworzyłby kompletu zestaw złożony z dwóch różnych kolorów. Na pewno byłyby jedyny w swoim rodzaju.

Czerwona nowoczesna komoda