Jak łączyć meble, by tworzyły komplet?

Zazwyczaj, urządzając salon, sypialnię czy też pokój młodzieżowy nie bazujemy na jednym meblu. O aranżacji myślimy raczej w kategoriach pewnego gotowego zestawu lub też skompletowanego przez nas z rożnych elementów. Takie aranżacje w dużej mierze są uzależnione od pomieszczenia, jakie urządzamy oraz od przyzwyczajeń i gustów gospodarzy. Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie sypialni bez ogromnej szafy i wtedy oprócz łóżka nie potrzebują kompletnie żadnych mebli, a są tacy, którzy wybierają komody, stoliki nocne i toaletki i w ten sposób urządzają przestrzeń.

Meble powinny do siebie pasować

Nawet jeśli decydujemy się na jakiś zestaw mebli, to inne elementy wyposażenia jak na przykład komplet wypoczynkowy musimy do nich dobrać. Warto pamiętać, że najważniejsza zasadą jest pewna konsekwencja stylistyczna, by nie łączyć elementów rustykalnych na przykład z minimalistycznymi meblami. Warto, planując aranżację, dokładnie przemyśleć, w jakich wnętrzach czujemy się dobrze i jak w naszym mieszkaniu konkretny pomysł może wyglądać. Elementy Meblościanki ALVO pozwalają na stworzenie wielu aranżacji, ponieważ łączą w sobie zarówno kolory drewna, jak i minimalistyczną biel. Prosta forma nie narzuca również charakteru wnętrzu. Dzięki temu możemy bez problemu tworzyć własną aranżację w oparciu o kolory czy też faktury i materiały.

Kontrasty we wnętrzach

Nowoczesne wnętrza szczególnie w mieszkaniach młodych ludzi często mają zaskakujące i nieszablonowe rozwiązania. Wykorzystywanie tak modnego od pokoleń kontrastu czerni i bieli też sprawdza się współcześnie. Przykładem takiego rozwiązania może być Meblościanka LIPPI. Tutaj oprócz kolorów uwagę przykuwa kontrast faktur. Matowy korpus jest idealnym tłem dla czarnych frontów o wysokim połysku oraz szklanych elementów dużych witryn. To one i długie uchwyty w tych zestawieniach będą przykuwać uwagę. Poza tym takie połączenie i kolorów, i połysku idealnie komponuje się ze sprzętem multimedialnym, który bardzo często jest stałym gościem w naszych salonach.Nowoczesna meblościanka do salonu