Jak zaprojektować modne wnętrze salonu?

Moda jest ulotna, ale z drugiej strony wiele osób chce wykorzystywać trendy w urządzaniu przestrzeni wokół siebie. Z drugiej strony nie muszą one wcale odbierać jej oryginalnego charakteru. Salon może być efektowny i jednocześnie odpowiadać na potrzeby domowników. Może być wygodny i zachwycać gości. Może odwzorowywać zdjęcia z magazynów wnętrzarskich lub też być autorskim zestawieniem różnych elementów. W efekcie uzyskuje się przestrzeń dostosowaną do potrzeb singla lub rodziny oraz miejsce, w którym chce się przebywać. Z drugiej strony odpowiada ona temu, co akurat jest modne.

Co zrobić, jeśli szczególnie zależy nam na tym, aby nasz salon był modny?

Niewątpliwie inaczej będziemy urządzać kawalerkę, a inaczej duży salon w wielkim domu. Wynika to z potrzeb oraz możliwości. Modne meble świetnie będą się prezentować w każdej przestrzeni, ale ich ilość i rodzaj mogą się zmieniać. W niewielkich, a czasem też nieustawnych salonach świetnie prezentują się meble minimalistyczne. Wykorzystują one biel – wykończenie czasem o wysokim połysku oraz wiele źródeł światła. Tu wielką rolę grają witryny i szklane półki, które nie tylko dodają całości lekkości, ale są również doskonałym miejscem, w którym można wyeksponować ważne przedmioty. Modny minimalistyczny salon oczywiście będzie rezygnował ze zbędnych dodatków i dekoracji, a co za tym idzie, może być niezwykłą przestrzenią do podkreślenia oryginalności. Biel nie oznacza wcale zimnego i surowego wnętrza. W wielu wariantach – na przykład w Meblościance SAALA łączy się ją na przykład z kolorami szlachetnego drewna, co w pewien sposób zbliża aranżacje do tak popularnych trendów skandynawskich. Co istotne, jedne drugim wcale nie przeszkadzają.

Jakie produkty wybierać?

Modny salon musi być wygodny. Nikt nie będzie się męczył we wnętrzu źle rozplanowanym, choćby był urządzony według najnowszych trendów. Dlatego właśnie to pewnego rodzaju utylitaryzm i funkcjonalność stają się podstawowymi elementami aranżacji wnętrz. Najczęściej w pokoju dziennym wyodrębnia się konkretne strefy – odpoczynku, aktywności, multimediów czy też spożywania posiłków. Od trybu naszego życia zależeć w dużym stopniu to, która nich będzie dominująca.

Wiele osób powtarza, że salon jest pewnego rodzaju wizytówka mieszania i warto pamiętać przy jego urządzaniu o pewnego rodzaju konsekwencji stylistycznej. Nie będzie dobrze prezentować się ultranowoczesny pokój dzienny połączony z kuchnią w klimacie retro. Taki eklektyzm jest nie tyle sprzeczny z trendami, co po prostu źle wygląda. Dlatego właśnie warto zadbać o to, by być konsekwentnym od początku do końca i nie robić wielkiej rewolucji w mieszkaniu tylko ze względu na to, że jest to po prostu modne. Z drugiej strony, warto wziąć pod uwagę nasz tryb spędzania czasu wolnego oraz życia. Sam salon pełni szereg różnych funkcji, a im mniejsze mieszkanie, tym jest ich więcej. Zaspokojenie potrzeb wszystkich domowników staje się więc niezwykle istotnym aspektem. To tu bowiem się wypoczywa, ogląda telewizję, śpi, je, spotyka ze znajomymi, bawi z dziećmi czy pracuje. Lista jest długa, a modne wnętrza powinny zaspokajać wszystkie potrzeby. Co istotne, nowoczesne meble świetnie sobie z tymi zadaniami radzą.

Nowoczesna mebloącianka do salonu

Pokój multimedialny

W większości modnych salonów to właśnie przestrzeń multimediów będzie niezwykle ważna, a szafka pod telewizor w szafkami, szufladami i półkami na urządzenia będzie dominującym elementem aranżacji. Doskonale będzie się prezentować na przykład Komoda RTV CLIFF. W takich zestawieniach rewelacyjnie prezentują się na przykład czarne meble, które stanowią niezwykle oryginalną oprawę dla nowoczesnych urządzeń. To propozycje często wybierane przez młodych ludzi, a w niektórych wariantach mają niemalże futurystyczną postać. W modzie są również meble systemowe i meblościanki w kolorze grafitu, bardzo często w połączeniu ze szlachetnym drewnem. Meblościanka MOONLIGHT to doskonała alternatywa dla bieli, a nieco surowy kolor będzie idealnym tłem dla modnych intensywnych barw. W ten sposób łączy się klimat nieco industrialny z energetycznymi dodatkami. Zestawienie wyborne.