Jak zaplanować meblościankę?

Planując zakup czy aranżację meblościanki, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, już na samym początku należy założyć, że nowoczesne meble (oprócz nazwy) nie mają nic wspólnego z meblościankami, jakie pamiętamy z poprzedniego systemu. Wtedy wszystkie były niemalże takie same i nie pozwalały na jakiekolwiek możliwości aranżacyjne. Oczywiście możemy założyć, że po prostu ludzie nie mieli wyboru, więc większość mieszkań wyglądała podobnie. Współczesne meblościanki to połączenie różnych elementów takich jak komody, szafki wiszące, półki i meble pod telewizor. Pozwalają z dużą swobodą dostosować zestaw do przestrzeni.

Meble w zależności od oczekiwań

Powinniśmy się zastanowić, jakich mebli potrzebujemy. Komody pozwolą na przechowanie dużej ilości rzeczy na półkach i w szufladach. Witryny dadzą możliwość wyeksponowania najważniejszych przedmiotów. Półki będą idealnym miejscem na książki lub dekoracje. Ci, którzy mają dużo sprzętu multimedialnego, powinni pomyśleć o funkcjonalnej szafce RTV. Wiele możliwości aranżacyjnych oraz pomysłów na rozbudowanie zestawu daje meblościanka SAALA MONUMENT&WHITE. Ten system przykuwa uwagę połączeniem drewnianego korpusu i białych frontów. Duże przeszklone witryny, podświetlone białym światłem oraz ciekawa koncepcja niskich szafek pod telewizor sprawiają, że jest to doskonała propozycja do nowoczesnych wnętrz.

Nowoczesny zestaw do salonu

W poszukiwaniu przestrzeni

Choć pewnie wszyscy chcielibyśmy mieć duże mieszkania, to polska rzeczywistość osadza nas w małych salonach, które często pełnią kilka funkcji. W związku z tym poszukujemy mebli  praktycznych, które nie obciążą pomieszczenia i pozwolą stworzyć nowoczesną przestrzeń. Przykładem takiego rozwiązania jest meblościanka SWITCH, która umożliwia ciekawe ustawienia. Warto zwrócić uwagę na wysokie szafki z dużymi witrynami. Sprawiają one wrażenie lekkości i pomimo dość dużych rozmiarów „nie zagracają” pokoju. Doskonały efekt jest podkreślony przez piaskowane szyby w witrynach, które można podświetlać światłem LED w kolorze, jaki pasuje nam do aranżacji.

Meblościanka Switch do salonu