Jak urządzić nowoczesny salon?

Z tym ważnym pytaniem mierzą się ci, którzy urządzają mieszkanie od zera, jak i ci, którzy decydują się na remont i zmianę aranżacji. Nowoczesne trendy są dość pojemne i sięgają po różne inspiracje, ale najważniejszą ich cechą jest pewien umiar nawet w połączeniu mebli czy kolorów, których wcześniej byśmy razem nie zestawili. Niewątpliwie niezwykle istotne jest to, by w aranżacji czuć się po prostu komfortowo. Salon jest jedną z najważniejszych przestrzeni, stanowi centrum życia rodzinnego i staje się wizytówką całego mieszkania oraz wyrazem gustu gospodarzy i zapewne dlatego to właśnie do wystroju tego miejsca przykładamy najwięcej uwagi. Warto przy tym zwrócić uwagę, że nowoczesne budownictwo szczególnie stawia na otwarte większe przestrzenie. Te często łączą różne funkcje i w wielu domach pokój dzienny jest elementem kuchni i jadalni. A być może jest na odwrót. Taki układ wymusza konsekwentną aranżację całego wnętrza począwszy od mebli, na komplecie wypoczynkowym skończywszy. A po drodze mamy również szereg dodatków i gadżetów.

Minimalizm w salonie

Salon jest sercem całego domu. To tu odpoczywamy, bawimy się, oglądamy telewizję. Czasem  też spożywamy wspólnie posiłek lub współuczestniczymy w jego przygotowaniu. Dlatego właśnie niezwykle istotne są kolory, faktury, wykończenie oraz funkcjonalność. To one determinują charakter wnętrza i sprawiają, że czujemy się w nim po prostu komfortowo, bo przecież lubimy otaczać się rzeczami ładnymi. Przede wszystkim modny nowoczesny salon będzie utrzymany w stylu minimalistycznym. Ten z natury ogranicza ilość zbędnych dodatków i wykorzystuje estetyczne oraz praktyczne cechy mebli. Te najczęściej są prostymi bryłami, które są pozbawione zdobień. Wykorzystanie wysokiego połysku czy też światła sprawia, że przestrzeń wydaje się większa. Z tego również powodu coraz częściej zagospodarowujemy dolną część ściany. Stawiamy na funkcjonalne komody i szafki RTV oraz praktyczne komplety wypoczynkowe. Dzięki pojemnym szufladom oraz półkom bez problemu pomieścimy wszystkie niezbędne przedmioty. Podświetlane witryny pomogą wyeksponować piękne przedmioty. Takie rozwiązanie nie przytłacza pomieszczenia i pozwala wyodrębnić w nim określone strefy. System ALVO doskonale wpisywać się będzie w minimalistyczne trendy. Połączenie matowej bieli oraz koloru szlachetnego drewna jest ciekawym punktem wyjścia do dowolnej aranżacji. W tle można wykorzystać na przykład modne geometryczne wzory na tapecie lub też interesujące kolorowe dodatki, które czynią przestrzeń przytulną.  

Multimedia w salonie

Nowoczesne salony w bardzo konsekwentny sposób eksponują również strefę multimediów. W wielu mieszkaniach to ona staje się najważniejszym elementem aranżacji. Dedykowane meble pozwalają umieścić cały szereg urządzeń w taki sposób, że bez problemu można z nich korzystać. Z drugiej strony ukryć je wtedy, kiedy nie chcemy ich eksponować. Przy okazji szafki i szuflady pozwalają w szeregu gadżetów po prostu utrzymać porządek. Dlatego właśnie niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na białe meble do salonu czy też czarne lub łączone z kolorem drewna, w praktyce okazuje się, że to one stają się najważniejszą dekoracją pokoju dziennego. Dobrane dodatki mogą nadać całości charakteru. Trzeba je jednak dobierać z wielką rozwagą. Całość powinna być harmonijna, elegancka, ale również bardzo praktyczna. System MADISON przykuwa uwagę przede wszystkim niezwykle nowoczesnym wzorem przypominającym piaski pustyni lub fale. Czarne fronty dzięki temu w oryginalny sposób odbijają światło i optycznie powiększają pokój. Szczególnie w połączeniu ze światłem LED. Ono w pewien sposób dzieli konstrukcję mebli i podkreśla ich futurystyczny charakter. To doskonałe uzupełnienie sprzętu multimedialnego. Można postawić na dedykowanej szafce RTV. Taka aranżacja to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników nowoczesnych technologii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Meblościanki do salonu

W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzają się funkcjonalne meblościanki, które składają się z modułowych elementów. Te w ciekawy sposób można ze sobą zestawiać i dzięki temu w prosty sposób można umeblować i niewielkie wnętrza, i duże salony. Modernistyczne meblościanki doskonale sprawdzają się również przestrzeni nastolatków czy w gabinecie. Rozmieszczanie szafek i szuflad daje doskonałą podstawę, by pochować te gadżety, które trzeba ukryć, by nie psuły minimalistycznego charakteru przestrzeni. Jeśli łączymy ją z kuchnią, to naturalnie te dwa zestawy mebli również powinny być ze sobą spójne. Całość zazwyczaj łączy nowoczesny stół z drewnianymi krzesłami lub tymi z modnych kolorowych tworzyw sztucznych. Dzięki konsekwentnej aranżacji stworzyć można miejsce dziennej aktywności. Jest ono szyte na miarę naszych potrzeb i przy tym wygląda niezwykle atrakcyjnie. Niezwykle designerski salon możemy wykreować dzięki Meblościance SKANSO. To propozycja wykorzystująca modne inspiracje skandynawskie. Poza połączeniem bieli z drewnem zachwyca przede wszystkim bardzo oryginalną zaokrągloną formą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA