Jak rozplanować układ mebli w pokoju?

Kupiłeś mieszkanie, zmieniasz aranżację wnętrza, a może masz nowe meble? Najważniejszym problemem, przed jakim staniesz, będzie odpowiednie rozplanowanie pomieszczenia. Są różne techniki. Niektórzy ściągają specjalne aplikacje i „ustawiają” meble w komputerze, inni pieczołowicie rozrysowują kształt pokoju na kartce papieru. Na początku warto dokładnie zmierzyć pomieszczenie, oznaczyć ciągi komunikacyjne oraz okna i drzwi.

Wybór najlepszego ustawienia mebli

Są oczywiście różne szkoły i dużo zależy od przestrzeni, jaką dysponujemy i naszych oczekiwań. Gdy postawimy meble wzdłuż ścian, będą zajmować mniej miejsca i pozostawiają wiele wolnego miejsca w centrum. Wadą takiego układu jest wizualne zmniejszenie przestrzeni. W takiej aranżacji ciekawie będą wyglądać meble zróżnicowane pod względem wysokości i głębokości. Meblościanka PANDA z frontami na wysoki pomysł doskonale się sprawdzi w takim ustawieniu.

nowoczesna aranżacja salonu

Urozmaicona przestrzeń

Coraz modniejsze jest aranżowanie wnętrz poprzez ustawienie mebli w różnych miejscach. Pozwala to na kreatywne podejście do tematu meblowania. Wnętrze nabiera nowego, niekonwencjonalnego charakteru, nie jest zamknięte jedną przestrzenią mebli. W takim układzie doskonale będą wyglądać większe pomieszczenia. Możliwości wielu aranżacji zostawia nam meblościanka z serii BLADE. Połączenie korpusu w kolorze tytanu i białych frontów to przykład nowoczesnego myślenia o meblach. Ten zestaw będzie się komponował ze stolikiem sofą i fotelami w różnych ustawieniach.

Meblościanka do salonu

Pewnego rodzaju kompromisem jest rozmieszczenie mebli w narożnikach pokoju. Zachowamy jednocześnie efekt przestronności wnętrza oraz jego funkcjonalności. W takim układzie doskonale sprawdzają się sofy narożne lub ustawienie mebli wypoczynkowych niesymetrycznie do ścian.

Ważne jest zachowanie ciągów komunikacyjnych oraz pozostawienie wolnej przestrzeni przed każdym meblem. Warto sprawdzić, czy bez problemu otworzymy wszystkie drzwi i szuflady.