Jak łączyć faktury i kolory, by uzyskać świetny efekt?

Oryginalne meble wykorzystują najnowsze trendy w projektowaniu, doskonałe materiały i efektowne oświetlenie. Kreując przestrzeń wokół siebie, sięgamy po ciekawe pomyły, ale również staramy się wkomponować nowe meble w całość salonu czy sypialni. Umiejętne połączenie kolorów i faktur może zrobić interesujące wrażenie. Jeśli zależy nam na nieprzeciętnym efekcie, możemy sobie pozwolić na kontrastowe odważne zestawienia lub uczynienie z mebli dominującego elementu wystroju.

Faktura robi wrażenie

Wykorzystanie różnorodnych technik przy produkcji frontów meblowych pozwala na uzyskanie ciekawych efektów. Najbardziej efektowną i popularną metodą jest frezowanie. Warto zauważyć, że nie muszą być to proste pionowe lub poziome linie. Meblościanka BLACK SAHARA to przykład oryginalnych mebli, których czarne fronty na wysoki połysk mają fakturę nieregularnych fal. Różne wzory powodują załamanie się światła, a tym samym uzyskanie efektu przestronności. Tak modny w tej chwili efekt 3D w tym przypadku wygląda szczególnie atrakcyjnie w połączeniu z oświetleniem LED i szklanymi witrynami.

czarna meblościanka do salonu

Kolor zmienia wszystko

Niektórzy obawiają się wprowadzania nowoczesnych mebli do dość tradycyjnego salonu. Tym bardziej, gdy jest on połączony z kuchnią w kolorze drewna. Pewnego rodzaju kompromisy pozwalają połączyć nowoczesny minimalizm z przywiązaniem do klasyki. Meblościanka SAALA to eleganckie i modernistyczne meble, w których główną rolę grają białe fronty o wysokim połysku, asymetryczne witryny i oświetlenie LED. A to wszystko doskonale wkomponowuje się w korpus w kolorze dębu. Takie rozwiązanie sprawdzi się, jeśli zależy nam na podkreśleniu drewnianej podłogi lub nawiązanie do wystroju wnętrza.

Nowoczesny zestaw do salonu

Nie bójmy się eksperymentować z ciekawymi połączeniami kolorów lub z użyciem faktur na frontach meblowych. Dzięki temu można stworzyć niepowtarzalne wnętrze. Na furnival.pl znajdziesz wiele propozycji, które można ustawić samodzielnie lub stworzyć ciekawy i inspirujący zestaw mebli.