Inspiracje – aranżacje do salonu

Jeszcze trzydzieści lat temu wszystkie salony wyglądały tak samo. Popularne (i jedyne możliwe) meblościanki zapełniały niemalże całe ściany i nie były ani ładne, ani funkcjonalne. Czasy się zmieniły i choć ten rodzaj mebli na nowo odzyskuje popularność, to jednak mówimy już o zupełnie innym charakterze zestawów. Nowoczesne meble czerpią inspiracje z różnych źródeł. Projektanci często sięgają po tak popularne trendy skandynawskie, modę na minimalizm oraz industrializm. Dodatkowo światło staje się jednym z podstawowych elementów aranżacyjnych, bo znaczący sposób wpływa na to, jak meble się w salonie czy też pokoju nastolatka prezentują. Szerzej możesz o tym przeczytać w artykule Nowoczesne meble systemowe do salonu.

Inspiracje technologią

Znakiem naszych czasów są multimedia. Coraz większa sprzętu, jego kolorystyka oraz na przykład efekty świetlne w znaczny sposób wpłynęły na to, jakie meble wybierzemy do salonu. Dostosowanie do najnowszej technologii staje się zatem podstawowym argumentem przy wyborze konkretnych mebli. Multimedialne Centrum SKANSEN to system stworzony na potrzeby najnowszych multimediów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim kształt mebla – niczym szeroka rama otacza telewizor, a zaokrąglony korpus podkreśla efekt nowoczesności inspirowanej stylem skandynawskim. Dodatkowo po bokach znajdują się oświetlone białymi LED-ami witryny, które podkreślają nowoczesny charakter i w ciekawy sposób doświetlają przestrzeń przy telewizorze. Całość robi niesamowite wrażenie i zapewnia całkiem przyjemną przestrzeń do przechowywania.

SKANSO multimedia centre dąb biały połysk

 

Futurystyczne aranżacje

Nowoczesny charakter mebli bardzo często widać w ich kolorach i kształtach. Z drugiej strony coraz częściej projektanci wykorzystują zarówno szkło, jak i listwy LED, by podkreślić modernistyczny charakter wnętrz. Tym przyciąga na przykład Meblościanka MODERN. Drewniany ascetyczny korpus jest idealnym tłem dla szklanych tafli, które przecinają świetlne listwy. Co najważniejsze dzięki ustawieniom można zmieniać zarówno kolorystykę, jak i sposób świecenia, uzyskując tym samym bardzo ciekawe elementy aranżacyjne. MODERN to świetny pomysł do nowoczesnego salonu, jak i do pokoju nastolatka lubiącego nowoczesne technologie.

meblościanka do salonu