Garderoby do przedpokoju

Przedpokój to bardzo wymagające wnętrze. Po pierwsze, jest wizytówką mieszkania i pierwszym miejscem, które widzą nasi goście. Po drugie, nawet na niewielkiej przestrzeni powinny zmieścić się meble, które pomogą nam przechować okrycie wierzchnie, buty i niezbędne dodatki. Bardzo często szczególnie w mieszkaniach zdarza się, że przedpokój ma kształt długiego korytarza, warto więc wybrać takie meble, które są płytsze niż ich odpowiedniki do salonu czy sypialni. W garderobie warto zadbać o szafę, dużą ilość półek oraz szafek na buty. Im bardziej funkcjonalną przestrzeń w przedpokoju stworzymy, tym łatwiej będzie nam z niej korzystać, o czym pisaliśmy we wpisie Pomysły na aranżację garderoby.

Pomysły na aranżację garderoby do przedpokoju

Inspiracje prostym i funkcjonalnym designem widać również w przedpokoju. Ciekawa Garderoba SKANSO to połączenie korpusów i półek w kolorze dąb wotan z białymi matowymi frontami. Na uwagę zasługuje przede wszystkim designerski kształt mebli. Zaokrąglone narożniki tej garderoby nie tylko optycznie zmniejszają szafki, ale również nadają im ciekawy skandynawski styl. Całość pozwala na swobodne aranżacje i dopasowanie poszczególnych elementów do wielkości i kształtu przedpokoju. Duże lustro pozwala ocenić wygląd tuż przed wyjściem z domu. W szafie można powiesić okrycia wierzchnie, a dzięki dość dużej wysokości nawet długie płaszcze nie będą się gniotły. Zastosowano tu ciekawy system wysuwania wieszaka, który pozwala na komfortowe sięganie po ubrania. Poza tym w środku mamy jeszcze półkę nad drążkiem – idealną do przechowywania rzeczy, których nie nosimy na co dzień i dzieloną na dwa wygodną półkę na przykład na buty. Asymetryczne drzwi nadają całości ciekawego charakteru.

Nowoczens garderoba do przedpokoju
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przedpokój z funkcjonalnymi meblami

Warto w przedpokoju postawić również na funkcjonalne szafki. Z jednej strony to doskonała możliwość, by przechować obuwie i inne dodatki, ale również jak w przypadku niższego modelu zapewnić sobie miejsce do siedzenia. Dodatkowe elementy Garderoby SKANSO zachwycają przede wszystkim funkcjonalnością, doskonale złym pomysłem jest drążek na wieszaki, na którym można powiesić odzież, które aktualnie nosimy, a dodatkowa półka na panelu pozwala na położenie czapek czy kapeluszy.

Coraz częściej w większych przedpokojach decydujemy się na postawienie dużej garderobianej Szafy ALVO, którzy dzięki trójdzielnej budowie będzie w stanie pomieścić wszystkie rzeczy całej rodziny oraz pozwoli zachować funkcjonalny porządek.

Nowoczesna szafa