Futurystyczne rozwiązania – kolory, kształty, faktury

Tak modne obecnie trendy, by wprowadzać do wnętrz elementy nowoczesne, widać szczególnie w projektach mebli i różnego typu dodatków. Futuryzm jest stylem, który przywodzi na myśl filmy z gatunku science fiction i pewnego rodzaju takie rozwiązania przemyca się do meblarstwa. Tak jak w przypadku motoryzacji, gdzie samochody z przyszłości wyglądają pięknie na pokazach, a nie wyjeżdżają na ulice, tak w przypadku mebli – bardzo śmiałe (niemalże kosmiczne) wizje również często pozostają na poziomie projektu. Nie oznacza to jednak, że z elementami rodem z SF nie spotkamy się w nowoczesnych aranżacjach. Im więcej sprzętu multimedialnego w naszych domach, tym większa kreatywność projektantów mebli.

Gładkie powierzchnie mebli

Wykorzystując modę na nowe technologie, „kosmiczne” kształty i ciekawe łączenie materiałów projektanci tworzą ciekawe koncepcje. W pewien sposób sprawdzają się one w salonach i wprowadzają nieszablonowy styl we wnętrzu. Meblościanka PANDA idealnie wpisuje się w ten kierunek. Białe frezowane fronty na wysoki połysk są delikatnie zaokrąglone przy krawędziach. W połączeniu czarnym szkłem, kwadratowymi witrynami i niebieskim światłem LED tworzą niesamowity klimat rodem z wnętrz przyszłości. Na uwagę zasługuje piękny i funkcjonalny stolik kawowy, który w ciekawy sposób zagospodaruje przestrzeń pod blatem.

nowoczesna aranżacja salonu

Światło w różnych odsłonach

Futurystyczne formy wykorzystują światło jako jeden z elementów aranżacyjnych. W pewnych modelach mebli przestaje ono pełnić funkcję użytkową – czyli na przykład podświetlać witryny, a staje się podstawowym wyznacznikiem stylizacji. W zestawie MODERN, który można znaleźć na furnival.pl, doskonale widać tę tendencję. Listwy świetlne są elementem przecinającym czarne lakierowane na wysoki połysk szklane fronty. Co najważniejsze – to światło możemy dowolnie zmieniać zarówno w kwestii koloru jak i sposobu świecenia. Takie ciekawe wykończenie półek w szafce pod telewizor pięknie współgra z nowoczesnym sprzętem multimedialnym.

nowoczesny zestaw do salonu