Białe meblościanki

Nie mija moda na minimalizm. Dzięki temu białe meblościanki do salonu niezmiennie są najczęściej wybieranymi zestawami komód, szafek i witryn. Poza nowoczesnymi bryłami i doskonałej jakości materiałami meble systemowe w pewien sposób zrywają z niechlubną tradycją. Jeszcze nie tak dawno temu meblościanki w salonie były synonimem realizmu socjalistycznego. Znaleźć je można było w większości mieszkań urządzanych w byłym systemie. Te meble – zabudowujące ściany na całej długości i wysokości – nie tylko nie były funkcjonalne. Ich największą wadą było to, że niemalże w każdym wnętrzu znaleźć można było takie same lub bardzo podobne segmenty. Dlatego właśnie tak chętnie się ich pozbyliśmy. Nowoczesne białe meblościanki w salonie przede wszystkim sięgają po inspiracje skandynawskie. Wykorzystują funkcjonalność przestrzeni, pojemność szafek i szuflad. Przede wszystkim sięgają  po niezwykle proste wzornictwo i trendy, które zabudowują dolną część ścian. Dzięki temu optycznie wnętrze wygląda na większe. Meblościanki w pokoju dziennym wykorzystują białe – matowych lub też o wysokim połysku fronty. Sięgają także po różne źródła światła oraz ascetyczne formy i designerskie uchwyty.

Białe meblościanki do salonu

Szczególnie w pokoju dziennym meblościanki spełniają niejako reprezentatywną funkcję. Białe komody, szafki pod telewizor i witryny pozwalają zaaranżować nawet niewielką przestrzeń w funkcjonalny i atrakcyjny sposób. Białe meblościanki do salonu to również doskonałe rozwiązanie, gdy łączymy tę przestrzeń z kuchnią i jadalnią. Nowoczesne meble dają się wtedy w prosty sposób skomponować w konsekwentną całość. Meble systemowe białe poza tym pozwalają stworzyć dokładnie taką aranżację, jaka wpisuje się w nasze potrzeby. Z inspiracji trendami minimalistycznymi powstała meblościanka SWITCH, która zachwyca niezwykłą prostotą formy. Białe fronty o wysokim połysku zostają nieco rozbite przez poziome wzory oraz podświetlane duże witryny. Te dodają charakteru i pozwalają wyeksponować najważniejsze ozdoby. Poza tym meblościanka w salonie staje się idealnym centrum multimedialnym. Pozwala również stworzyć fantastyczne miejsce do przechowywania sprzętu. Dzięki długiej białej szafce RTV doskonale będzie prezentować się w salonie nawet duży telewizor i szereg gadżetów z nim związanych. Wysokie witryny oraz stylowa półka umożliwiają stworzenie dowolnej aranżacji. Ona będzie świetnie podkreślać charakter wnętrza.

Meblościanki nowoczesne białe

Nowoczesne meblościanki białe bardzo często sięgają po inspiracje trendami skandynawskimi. Te stawiają na prostotę, połączenie białych elementów z tymi w kolorze drewna oraz unikalne kształty. Z drugiej strony w tego typu białych nowoczesnych meblościankach mamy świetnie wykorzystaną przestrzeń do przechowywania, ekspozycji a także tę wokół sprzętu multimedialnego. Charakterystyczne kształty oraz dodatki sprawiają, że w modernistycznych wnętrzach idealnie sprawdzają się meblościanki białe. Designerskim pomysłem jest na przykład system SKANSO. Przykuwa spojrzenia przede wszystkim nieszablonową zaokrągloną formą. Ten ciekawy design i połączenie bieli oraz koloru drewna sprawiają, że meblościanka nowoczesna do salonu rewelacyjnie wpisuje się w najnowsze trendy. Poza tym w szeregu funkcjonalnych białych komód z szufladami, szafek z witrynami czy też półek będziemy mogli przechować wszystkie potrzebne rzeczy. Poza tym warto zauważyć, że ich duża różnorodność pozwoli konsekwentnie w jednym stylu urządzić różne przestrzenie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Meblościanki białe na wysoki połysk

Minimalizm stawia na biel, wysoki połysk i światło. Te zabieg mają przede wszystkim powiększyć optycznie przestrzeń. To sprawdza się nawet w tej niewielkiej, którą dysponujemy najczęściej w polskich salonach. Białe meblościanki na wysoki połysk to rewelacyjny pomysł na ciekawe zagospodarowanie pokoju dziennego. Duże możliwości aranżacyjne i ograniczenie do minimum dodatków sprawiają, że przestrzeń wygląda na zdecydowanie większą. W funkcjonalnych elementach systemów da się przechowywać i eksponować wiele rzeczy. Poszczególne części możemy dowolnie układać, a tym samym tworzyć oryginalne i dopasowane do potrzeb zestawy. Biała meblościanka o wysokim połysku PALERMO to niezwykle elegancka propozycja do wyjątkowego pokoju dziennego. Smukłe wysokie szafki z podświetlanymi witrynami idealnie podkreślą charakter salonu oraz strefę multimediów. Tę można stworzyć na bazie białej komody RTV. Uwagę przykuwa dębowy dekor, który nadaje całości lekkości i szlachetności.